Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vzpomínám, jak jsme kótovali květináč... Děti založily vlastní minipodniky. A dospěláci žasli!

05.06.2015
Vzpomínám, jak jsme kótovali květináč... Děti založily vlastní minipodniky. A dospěláci žasli!

Autor: kr-vysocina.cz

Popisek: Děti založily opravdu zajímavé minipodniky.

Pro deset základních škol z regionu to byla obrovská příležitost, nechat nahlédnout své žáky do tajů podnikání, „velkého světa“ businessu a také neviditelných starostí začínajících podnikatelů.

Podnikat není něco nemožného

Střední škola stavební Jihlava je přizvala k absolvování ročního kurzu zaměřeného na založení, vedení a rozvoj vlastní společnosti.

Týmy žáků základních škol měly za úkol založit společnost na výrobu nábytku, rozdělit si nejen funkce, ale také zodpovědnost, vytvořit vlastní webové stránky, letáky a zaměřit se na stanovování cen výrobků a odměn za práci. „Chtěli jsme žákům na základních školách ukázat, že podnikat není nic nemožného, podpořit jejich technickou tvořivost a ukázat jim zázemí, kterým by měla být dílna vybavena,“ informoval podrobně ředitel SŠ stavební Jihlava Pavel Toman.

Moje vzpomínky? Jak jsme kótovali květináč

Tento týden byl projekt Spolupráce škol a firem a žákovské minipodniky", podpořený z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, ukončen. Poslední tečkou byla veřejná podnikatelská prezentace společností. „Mezi celou řadou činností asi nejraději vzpomínám na tu, kdy jsme v týmu společně kótovali květináč větších atypických rozměrů, rozhodovali jsme o jeho materiálu. Zajímavá byla i návštěva dílen stavební školy v Heleníně, kde jsme mohli sami vyrábět ze dřeva,“ říká Matěj Ludaš ze ZŠ a MŠ Luka nad Jihlavou, do jehož týmu patřili také Dušan Polák a Adéla Löflerová.

Založili jsme společnost FajnWood Nábytek. Hodně nás překvapily náklady na měsíční provoz dílny – 600 tisíc korun bylo opravdu hodně,“  poznamenal pro změnu Michal Vrzáček ze ZŠ Jihlava, Křížová 33.

Dívčí podnik rovněž u dřeva

Jediná čistě dívčí společnost vznikla na ZŠ a MŠ Studená. I slečny ze Studené pracovaly se dřevem, patřily k velice zdatným podnikatelům. Navíc v jejich společnosti fungovala propracovaná hierarchie povinností. Více o jejich práci lze nalézt na truhlarstvi-lipa.webnode.cz.

„Fungování firmy i té fiktivní nebo školní je především o komunikaci, o dobré atmosféře. Vždy je to tak, že někdo dělá více, někdo méně. Platí že mnoho věcí je možné odhadnout, mnoho věcí se musíte naučit, vyzkoušet nebo zkazit. Podnikání je i o štěstí. Věřím, že podnikatelská zkušenost a také možnost práce v dílnách Střední školy stavební Jihlava všem absolventům projektu přinesly nové zkušenosti,“ komentovala aktivitu radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace