Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Brutální vražda patnáctileté Petry pořád šokuje nejen Vysočinu

02.04.2013
Brutální vražda patnáctileté Petry pořád šokuje nejen Vysočinu

Autor: Petr Lemberk / MAFRA /Profimedia.cz.

Popisek: Pietní místo u klubu Ponorka, kde dívku viděli naposledy

Jedna z nejodpornějších a nejbrutálnějších vražd hýbe Vysočinou a nejen jí. Vražda patnáctileté dívky, z které jsou obviněni tři mladíci, z toho dva skončili ve vazbě, se vymyká všem podobným činům. Obě „bestie“, jak jim nyní všichni, kteří se o hrůzném činu dozvěděli, říkají – Michala Kisiova i Tomáše Zavřela, poslal Krajský soud v Jihlavě za vazební mříže.

Třetí obviněný Jakub Doležal je stíhán na svobodě za to, že činu přihlížel, ale nic neudělal. Podle jeho výpovědi byl nucen být v bytě, protože mu dva útočníci vyhrožovali. 

Mimořádně brutální případ 

„Tento případ je zcela mimořádný surovostí a brutalitou pachatelů a tím, jak bylo naloženo s tělem oběti, kterou se stala teprve patnáctiletá dívka," uvedl krajský policejní náměstek Kraje Vysočina Pavel Peňáz. 

Z činu jsou obviněni dvacetiletý Michal Kisiov, stejně starý Tomáš Zavřel a osmnáctiletý Jakub Doležal. K činu se všichni tři přiznali. Za to jim hrozí dvacet let vězení nebo výjimečný trest. Jakub Doležal činu přihlížel a pomáhal s úklidem bytu a kamarádům otvíral dveře, když odnášeli tělo z domu. Za to mu hrozí čtyři roky vězení. 

Nikdo nechápe, co mladíky vedlo k tak brutálnímu činu. Jmenovitě se zatím k činu nechtějí vyjadřovat ani odborníci. Neznají přesné okolnosti a pohnutky. 

Psychiatr nechápe 

„Já jsem jen šokován tím, kde se v těch mladících vzala taková přemíra agrese a neskutečné brutality. Pokud by se ještě jednalo o oběť mužného pohlaví, dalo by se to nějak vysvětlit, ale oni brutálně týrali a zavraždili mladou dívku. Musela neskutečně trpět a umírat bůhví jak dlouho. Je neskutečné, co dokáží tak mladí lidé provést mladistvé, bezbranné dívce,“ uvedl pro Krajské listy.cz jeden z českých odborníků na psychiatrii, který si zatím nepřál být jmenován. Prý proto, že nezná spis a přesné detaily brutálního případu. 

Podle svých slov se setkal za svůj život s různými brutálními činy, ovšem vraždu tak mladé dívky v podstatě stejně starými vrstevníky nepamatuje. 

Nepohodlná svědkyně? 

Podle výpovědí mladíků měl nejprve Michal Kisiov dívku úmyslně vyhodit z okna bytu. Proč to udělal, zatím není veřejnosti jasné. Údajně jí chtěli zabránit v jakémsi svědectví. Když pachatel zjistil, že dívka pád z asi čtrnácti metrů přežila, vynesl jí zpátky do bytu a zavolal Zavřelovi a Doležalovi, aby mu pomohli situaci vyřešit. Podle Kubiše se Kisiov a Zavřel dohodli, že dívku zavraždí. 

„Dívka v tu dobu stále žila. Dvojice mladíků se rozhodla uškrtit. U škrcení se střídali. Pak vzali kabel od počítače, který uvázali dívce kolem krku, a každý z nich tahal za jednu stranu. Dívka i přesto stále žila. Potom jednoho z nich napadlo, že si obuje motorkářské boty a šlápl dívce na krk. Přitom se opíral o stropní podhledy. Ale ani tímto způsobem se jim dívku nepodařilo zabít. To trvalo několik minut. Po dalším asi šestiminutovém škrcení dívka zemřela. Tělo zabalili do prostěradla a odnesli ho do kontejneru před dům, kde ho zaházeli odpadky," popsal hrůzný čin Pavel Kubiš. 

Torzo těla pak objevili na skládce její pracovníci. I otrlí kriminalisté jsou otřeseni brutálností činu, který na Vysočině nikdo nepamatuje. 

Zavražděná dívka nebyla znásilněna. Pachatelé nebyli pod vlivem drog.  Oběť své vrahy znala, v bytě, kde se čin stal, prý nejméně třikrát přespala. Zda měla k některému z nich citový vztah, není jisté. 

Roman Ondráček 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace