Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Titul LADY PRO pro krajskou političku, vojandu, prezidentku... Za co všechno se rozdává prestižní ocenění?

04.12.2014
Titul LADY PRO pro krajskou političku, vojandu, prezidentku... Za co všechno se rozdává prestižní ocenění?

Autor: Archiv J. Fialové

Popisek: Jednou z letošních Lady Pro je Jana Fialová. Schopná žena, která si umí zachovat svou ženskost...

Sociální demokratka Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, obdržela před pár dny ve Španělském sále Pražského hradu prestižní ocenění LADY PRO. Ocenění uděluje panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědeckotechnickou spolupráci Comenius.

Jana Fialová, politička za ČSSD, byla podle oficiálního vyjádření krajské samosprávy oceněna mimo jiné za realizaci významných koncepčních kroků v regionálním školství, které vedly k jeho stabilizaci, a za zavádění nových oborů, respektujících potřeby regionálních zaměstnavatelů.

Jednačtyřicetiletá Jana Fialová žije v obci Bransouze na Jihlavsku. V roce 2002 se stala zastupitelkou této obce, o čtyři roky později zde byla zvolena i starostkou. Vystudovala obor textilní materiálové inženýrství na Technické univerzitě Liberec. Pracovala jako výrobní manažerka, vedoucí marketingu a propagace, učitelka či jako odborná asistentka.

A k tomu 100 nejlepších…

Čestný titul LADY PRO, v lehké nadsázce profesionální Lady, náleží podle vyjádření pořadatelské organizace ženám, které ve své manažerské, obchodní, politické, sportovní, umělecké nebo jiné významné činnosti a kariéře a mateřství patří k těm nejcennějším. Dosáhly skutečně mimořádných úspěchů a při své každodenní časově, odborně a mnohdy i fyzicky náročné práci a činnosti dokázaly zůstat okouzlujícími ženami a zachovat si ženství.

Titul LADY PRO je udělován u příležitosti vyhlášení stovky nejlepších firem České republiky s názvem Českých 100 nejlepších. Toto ocenění v roce 2011 získal v kategorii Dopravní stavby a stavebnictví i samotný Kraj Vysočina.

V letošní anketě Českých 100 nejlepších byly oceněny za úspěchy v byznysu například také společnosti První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s., Tedom, s. r. o., Dvořák – Svahové sekačky, s. r. o., Kavárna Chotěboř, Agro Měřín, a. s., a další.

Vedle Ladies také Gentlemen

Dalšími ženami, které letos obdržely titul Lady Pro 2014, jsou například Rut Bízková – předsedkyně Technologické agentury ČR, Hana Pešková – farmářka a členka představenstva Agrární komory Příbram, Petra Sýkorová – nadrotmistryně v Armádě České republiky nebo Marta Nováková – prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR.

Pořadatel nezapomíná ani na muže. Uděluje proto rovněž titul Gentleman Pro 2014. Letos ho získali mimo jiné prezident Miloš Zeman i bývalý prezident Václav Klaus.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tagy
ČSSD,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace