Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Toužíte po krátkém výletu do Asie? Zajeďte si do jihlavské ZOO

30.11.2014
Toužíte po krátkém výletu do Asie? Zajeďte si do jihlavské ZOO

Autor: ZOO Jihlava

Popisek: Jihlavská ZOO otevřela nový pavilon Asie

FOTOGALERIE Zoologická zahrada v Jihlavě otevřela koncem tohoto týdne nový Asijský pavilon. Postaven byl v rámci projektu "Zoo pěti kontinentů". Navíc otevřela speciální adventní kalendář, takže se tu nyní každý den uskuteční jiná akce.

Nejvyšší hory světa jsou původní domovinou levhartů sněžných, početnou rodinku těchto vzácných kočkovitých šelem však můžeme vidět i v jihlavské ZOO. A hned v sousedství můžeme narazit na asijské pandy červené – to vše ve stylové expozici z podhůří Himálaje. Je jednou ze čtyř, která je prezentována v Asijském pavilonu.

Kočičí hrátky

Další je Dům koček. Zastřešený pavilon šelem umožňuje návštěvníkům pohodlně za každého počasí sledovat velké i malé kočky. Zdejší kolekce kočkovitých šelem je velice pestrá a představuje především africké a asijské druhy, například tygry sumaterské, levharty cejlonské, servaly či kočky slaništní.

Návštěvníky dělí od zvířat pouze sklo, takže se snadno mohou stát svědky hry kočičích mláďat či sledovat krmení nebo klidný spánek těchto fascinujících zvířat. Vnitřní prostory jsou doplněny venkovním výběhem pro všechny druhy chovaných šelem.

Vítězný tajemný název

Třetí je velká skalní expozice Malay Medan s proudící vodou a skalními průrvami. Evokuje přirozené prostředí zvířat jihovýchodní Asie, která je domovem medvědů malajských. Jejich vnitřní expozice byla vystavěna ve spodní části výběhu, takže návštěvníci mají možnost pozorovat tato zajímavá zvířata i pokud nejsou venku. Také výhledy do venkovního výběhu jsou možné hned z několika stran a úhlů.

Název MALAY MEDAN je vítězným názvem z veřejné ankety a v překladu znamená Malajská krajina. ZOO Jihlava obdržela za tuto stavbu prestižní ocenění v soutěži Bílý slon 2010 v kategorii „stavba roku“.

Asijský park Hokkaido

Naproti pokladně u řeky se rozprostírá parčík asijského charakteru, jehož součástí je výběh pro jeřáby. Je to odpočinkový prostor vhodný pro relaxaci, v němž nechybí meditativní hudba ani pestré květy. Průhledy v palisádách z vrbového proutí umožňují nerušené pozorování jeřábů japonských nebo jeřábů panenských.

Vánoční dárek

Pracovníci jihlavské ZOO připravili pro návštěvníky mimo jiné adventní dárek. Do konce roku se bude každý den konat nějaká zajímavá akce. Jaká, k tomu slouží Adventní kalendář.

Zapojit se můžete rovněž do vánoční sbírky, o níž získáte informace pod kalendářem na stránkách ZOO.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Galerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace