Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bezdomovci obtěžují pacienty v jihlavské nemocnici. Začala ji proto hlídat ostraha. A ebola...

10.11.2014
Bezdomovci obtěžují pacienty v jihlavské nemocnici. Začala ji proto hlídat ostraha. A ebola...

Autor: Nemocnice Jihlava

Popisek: Nemocnice Jihlava

Větší bezpečí pro pacienty i zaměstnance a méně krádeží. To si slibuje jihlavská nemocnice od zavedení hlídací služby. Hlídky začaly od listopadu procházet areálem několikrát za noc. Mají zejména s příchodem zimy vystrnadit z prostor bezdomovce.

Nemocnice je otevřeným areálem, a proto se sem stahují lidé bez domova za teplem. „Obtěžovali pacienty a také náš personál. Sestřičky se často v noci bály chodit po chodbách. Věříme, že to se teď změní,“ říká provozně-technický náměstek nemocnice Alexander Filip.

Dalším důvodem jsou lapkové

Hlídací služba prochází celý areál několikrát za noc. Pomoci by tam měla také jako prevence proti zlodějům. „Krade se vše, co jde odnést nebo odmontovat. Doufám, že věcí bude mizet díky ostraze méně,“ dodává Alexander Filip.

Hlídací služba vyjde jihlavskou nemocnici na deset tisíc korun měsíčně. „Smlouvu jsme uzavřeli na půl roku, za tu dobu budeme moci zhodnotit, jestli opatření pomohlo,“ říká ředitel Lukáš Velev.

Ebola stále tématem, tak pozor!

Jihlavští zdravotníci jsou také připraveni na nebezpečnou krvácivou horečku ebolu. Hned na vstupních dveřích infekčního oddělení mají proto výzvu s červeným vykřičníkem: „Po návratu z Afriky – nevstupujte!“ Pro ty, kdo ošetření potřebují po návratu z černého kontinentu, platí jiný režim. Na ceduli najdou pokyn, kde z boku budovy mají zvonit. Pracovníci nemocnice s nimi musí pracovat ve speciálních oblecích.

Přijeli jste a máte průjem? Čtěte, jaký oblek si obléknou

Deset takových obleků nakoupila například i nemocnice v Havlíčkově Brodě. „Tyto obleky nejsou standardním vybavením nemocnic. Rozmístěny jsou na místech, kde se očekává záchyt pacienta - čtyři obleky jsou na Emergency NHB, čtyři na infekčním oddělení a dva na LPS pro dospělé,“ upřesnila tisková mluvčí nemocnice Petra Černo.

Speciální oblek použije personál v případě podezření na infekční onemocnění, závažné z pohledu ohrožení veřejného zdraví, například hemoragickou horečku (Ebola, Marburg, Lassa), SARS, onemocněním způsobeným novým koronavirem, novou variantou chřipky a podobně. Speciální oblek se skládá z obličejové masky, uzavřených ochranných brýlí, ochranného oděvu a tří párů rukavic.

V případě, že pacient ohlásí, že pobýval v inkriminovaných oblastech a má zdravotní komplikace, jako bolesti v krku, horečku, průjmové onemocnění či septický stav, bude izolován v připravené, dispozičně oddělené části zdravotnického zařízení. Informovány budou Krajská hygienická stanice, Zdravotnická záchranná služba a složky záchranného systému včetně Hasičského záchranného sboru. Pacient bude následně převezen do zdravotnického zařízení Fakultní nemocnice na Bulovce.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace