Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Třešť: Běh vítězství slaví kulatiny, bude již po čtyřicáté

09.05.2014
Třešť: Běh vítězství slaví kulatiny, bude již po čtyřicáté

Autor: goout.cz

Popisek: Běh, ilustrační foto

Výjimečný závod Běh vítězství slaví kulaté narozeniny. Už po čtyřicáté se v sobotu 10. května vydají desítky odvážlivců na trať jednoho z nejtěžších závodů seriálu Běžec Vysočiny - Běhu vítězství na trati z Jihlavy do Třeště.

Tradiční běh doplní jako už v posledních letech standardně také vložené závody dětí a mládeže, které mají start a cíl v centru města Třeště. A protože se jedná o jubilejní ročník Běhu, poprvé budou připraveny speciální odměny pro občany Třeště. Jak je uvedeno v propozicích závodu, první tři muži a první tři ženy z Třeště, kteří doběhnou do cíle, obdrží věcný dar.

Běh vítězství se poprvé konal v roce 1975. Iniciátorem a autorem trati je běžec Milan Jelen ve spolupráci s Jiřím Šmrhou. Ani jeden z nich dnes už bohužel nežije, Jiří Šmrha zemřel v loňském roce, Milan Jelen letos v březnu.

„Jelen v polovině sedmdesátých let běhal dálkové běhy a na této trati trénoval, Šmrha byl v té době funkcionářem ČSTV,“ říká Stanislav Janák, dlouholetý hlavní pořadatel závodu.

„Je zajímavé, že Jelen běhal asi do 3. ročníku a od té doby se ani na závod nepřišel podívat. Na 25. ročník pro něj jel do Pavlova tehdejší starosta Patry. On nasedl do auta, ale v lese se nechal vysadit a utekl. Patry přijel bez něj,“ vzpomíná Janák.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace