Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Třešt: Navšivte živý betlém a poprvé i kostel sv. Kateřiny

23.12.2013
Třešt: Navšivte živý betlém a poprvé i kostel sv. Kateřiny

Autor: tapety.na-pc.cz

Popisek: Vánoce, ilustrační foto

Na Štědrý den připravila Římskokatolická farnost v Třešti živý betlém. Biblický příběh se bude odehrávat před Kulturním domem v Třešti v 13 a 14 hodin. Součástí programu bude benefiční prodej výrobků dětí ze ZŠ Třešť a DDM Třešť, a dále se bude prodávat svařák. Výtěžek z prodeje pomůže zmírnit utrpení postiženým na Filipínách.

Jako každý rok je také možné si z akce odnést Betlémské světlo. Letos poprvé navíc nabízí farář Římskokatolické farnosti v Třešti možnost od 13 do 16 hodin navštívit kostel sv. Kateřiny. Lidé si mohou prohlédnout betléma, nebo se na chvilku ztišit a uvědomit si poselství Vánoc.

Po vánočních svátcích si mohou návštěvníci vychutnat poslední letošní koncert skupiny Labyrint. Ten se bude konat v sobotu 28. prosince od 17 hod. v kostele sv. Kateřiny v Třešti. Pořad bude provázaný myšlenkami sv. Františka z Assisi, který mimo jiné založil tradici stavění betlémů, která je v Třešti udržována již více jak dvě stě let. S Labyrintem si jako host zazpívá také Pavla Vejmelková, na housle zahraje Jiří Vejmelka a slovem bude provázet Jan Zach.

Město Třešť zve také na Nový rok 1. ledna 2014 od 17 hodin na náměstí T. G. Masaryka, kde se uskuteční zahájení nového roku. Slavnostní podvečer bude spojený s krátkým proslovem starosty města a bude představena a zahájena tříkrálová sbírka. Po slavnostním přípitku přijde na řadu novoroční ohňostroj. Na závěr svátečního dne se bude od 17,30 hodin v kostele sv. Kateřiny konat novoroční mše svatá - Slavnost Matky Boží Panny Marie.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace