Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nový trenér Jihlavy Rada nebere se Slováckem nic, než výhru

29.11.2013
Nový trenér Jihlavy Rada nebere se Slováckem nic, než výhru

Autor: profimedia.cz

Popisek: Fotbal, ilustrační foto

Fotbalisté FC Vysočina Jihlava v pátek 29. listopadu vstoupí v předstihu "do jara" a tím i do odvetné části Gambrinus ligy. A to bez ohledu na fakt, že se tak stane v předehrávce už na podzim a počasí bude spíše zimní.

„Jaro“ zahájí se soupeřem, proti kterému vypuklo jejich martyrium na hřištích soupeřů v této sezóně – 1.FC Slovácko. Zápas bude též startem záchranářské mise FC Vysočina pod vedením nového trenéra Petra Rady.

Jihlava a Real Madrid

Připomeňme, že ve 2. kole, kdy Uherské Hradiště na konci července prožívalo extrémně horký den, Vysočina vedla 0:1, těsně před půlí dopustila vyrovnání a domácí o své výhře rozhodli tři minuty před koncem. V pátek musí jihlavští fotbalisté udělat všechno pro to, aby tentokráte zůstaly tři body na Vysočině.

Obrovského významu zápasu si je vědom i Petr Rada: „Máme před sebou poslední zápas před dlouhou zimní přestávkou a jsme v situaci, kdy nutně musíme naplno bodovat. Okolnosti a povinnost nám jednoznačně velí, že na vlastním stadiónu a před svými diváky musíme předvést kvalitní výkon ohodnocený za tři body. Hráči si to velmi dobře uvědomují.“

Před zápasem s týmem stihnete včetně pátečního dopoledního rozcvičení absolvovat jen čtyři tréninkové jednotky. Bude to stačit na to, abyste tým poznal a trefil se do optimální sestavy? S kým její složení budete konzultovat?

„Kdybych se vždy trefil do té optimální sestavy, tak nejsem v Jihlavě, ale v Realu Madrid. Ke složení základní jedenáctky mi jistě své řekne asistent Marek Zúbek. Já věřím, že si sám stihnu udělat určitý názor během tréninků v tomto týdnu. Navíc momentálně nemáme k dispozici tolik zdravých hráčů, že bychom měli výběr sestavy až tak ztížený. Klíčové pro nás bude, aby hráči šli do pátečního duelu odpočatí, připravení, na zápas se těšili a hráli v něm fotbal. Rozhodně zde máme prvoligový kádr a fotbalisty, kteří jsou schopní zápas vítězně zvládnout,“ zdůraznil Rada.

Jihlava disponuje pěkným stadiónem

S kterými fotbalisty do páteční bitvy nemůžete počítat? „Mimo hru jsou s určitostí Masopust, Kopic a Šilinger,“ doplnil nový jihlavský kouč.

Vysočinu čeká Slovácko. Jaké jsou vaše poznatky k nadcházejícímu soupeři? Na které hráče si budete muset dát pozor?

„Čeká nás nepříjemný soupeř, jehož sestava na podzim prochází určitou proměnou, ovšem základní osa drží už dlouho pohromadě. Navíc se teď týmu trenéra Habance daří a je povzbuzen vítězstvím ve Znojmě a v posledním kole na svém stadiónu porazili 3:0 Slavii. Výborný je gólman Melichárek, v obraně hraje velice dobře Košút, hru tvoří Valenta a střelecky se daří Kerbrovi. Kvalitních hráčů tam je však více. Půjde o těžký zápas i proto, že Slovácko k nám přijede v relativním klidu, neboť má na svém kontě solidních 16 bodů. My ale v nadcházejícím utkání prostě musíme získat všechny body,“ řekl bývalý kouč reprezentačního týmu, který od úterý 26. listopadu vede fotbalisty FC Vysočina.

Jak vnímáte motivaci pro jihlavské fanoušky v podobě vstupného zdarma a kompenzace pro majitele permanentky? Chtěl byste touto cestou něco příznivcům FC Vysočina vzkázat?

„Jihlava disponuje pěkným stadiónem, na kterém vždy byla dobrá kulisa. Chápu, že fanoušci nyní jsou rozčarovaní výsledkem v Příbrami. Fotbal však může přinést i takové výsledkové průšvihy, tudíž si je touto cestou dovoluji požádat, aby týmu v pátek zaplnili stadión, týmu pomohli a v důležitém utkání ho povzbudili. Věřím, že se hráči s rokem 2013 rozloučí kvalitním a bojovným výkonem,“ řekl závěrem Petr Rada.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace