Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Policejní razie kvůli zpronevěře v jihlavském pivovaru Ježek

24.11.2013
Policejní razie kvůli zpronevěře v jihlavském pivovaru Ježek

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Zásah, ilustrační foto

KRIMI Tento týden zadrželi kriminalisté oddělení hospodářské kriminality jihlavského územního odboru 13 osob podezřelých ze spáchání trestné činnosti v souvislosti s prověřováním rozsáhlého případu zpronevěry spáchané v jihlavském pivovaru Ježek.

O případu informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Čtyřem se zadržených mužů sdělil policejní komisař podezření ze spáchání trestného činu. Složitý případ kriminalisté dále prověřují a počet pachatelů se pravděpodobně ještě rozšíří.

Zadrženo třináct zaměstnanců

Kriminalisté začali případ prověřovat na základě trestního oznámení, které přijali od zástupce poškozené firmy. Firma provedla na základě vlastního podezření kontrolu a zjistila značnou finanční ztrátu, jednalo se o inventurní schodek ve skladovém hospodářství. Schodek se pohyboval v řádech tisíc korun. Případ začali prověřovat kriminalisté oddělení hospodářské kriminality.

Provedli šetření v účetnictví firmy a také u provozoven a obchodů kam bylo zboží dodáváno, vyžádali si a prostudovali velké množství písemností, na základě kterých zjistili, že došlo ke spáchání rozsáhlé trestné činnosti, do které je zapojeno množství osob.

Následně tento týden zadrželi celkem 13 zaměstnanců firmy a pracovníků externí společnosti, která prováděla pro firmu rozvoz zboží zákazníkům. Zadržení jsou převážně z Jihlavska. Další podezřelí se dostavili k podání vysvětlení následně.

Podezřelí muži se trestné činnosti dopouštěli jako řidiči nákladních vozidel

„Čtyřem pachatelům bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu zpronevěry. Jedná se o muže ve věku čtyřiadvacet, šestadvacet, osmadvacet a čtyřicet let,“ řekl kriminalista Miroslav Mejzlík.

Podezřelí muži se trestné činnosti dopouštěli jako řidiči nákladních vozidel externí společnosti rozvážející pro poškozenou firmu zboží na provozovny a obchody zejména na území Kraje Vysočina, odběratelů bylo přes 600. „Zboží pachatelé zákazníkům předali a vybrali od nich finanční hotovost, poté ale upravili faktury a odvedli poškozené firmě pouze část finanční částky a zbytek si nechali,“ upřesnil Miroslav Mejzlík.

Převážně se jednalo o částky v řádech tisíců korun, nebyly výjimkou ale ani desetitisícové finanční částky. V některých případech si podezřelí muži nechali většinu přijatých peněz a poškozené firmě odvedli pouze zanedbatelnou část z celkové finanční částky.

Trest odnětí svobody od jednoho do pěti let

Nejmladší z pachatelů, čtyřiadvacetiletý muž, je podezřelý z toho, že vloni v období od května do prosince zpronevěřil v osmnácti případech celkovou částku přes padesát tisíc korun. Osmadvacetiletý muž z Třebíčska si na základě upravené faktury nechal část převzatých peněz v padesáti případech a zpronevěřil částku téměř 120 tisíc korun.

Čtyřicetiletý muž je podezřelý, že zpronevěřil přes šedesát tisíc korun. Trestné činnosti se dopouštěl od loňského března do poloviny prosince a v této době pro sebe neoprávněně získal peníze v šestadvaceti případech. Nejvyšší částku zpronevěřil šestadvacetiletý muž z Jihlavy. V době od loňského března do konce prosince vybral v sedmapadesáti případech v provozovnách nebo prodejnách peníze a na základě upravené faktury si část finanční hotovosti nechal. Celkem muž zpronevěřil více než 160 tisíc korun.

Za spáchaný přečin hrozí pachatelům trest odnětí svobody od jednoho do pěti let.

"Prověřování případu je velice složité a kriminalisté na rozkrývání a prokazování trestné činnosti jednotlivým podezřelým intenzivně i nadále pracují. Je zřejmé, že počet osob, kterým bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu, se ještě zvýší," dodala Jana Kroutilová.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace