Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Letní čas se změní na zimní i na slunečních hodinách v Třešti

26.10.2013
Letní čas se změní na zimní i na slunečních hodinách v Třešti

Autor: zsdobrichovice.cz

Popisek: sluneční hodiny, ilustrační foto

Sluneční hodiny jsou raritou na třešťském náměstí už jedenáctým rokem. Přesně před tolika lety vyprojektoval Atelier Albatros Brno stavbu obřích slunečních hodin. Jsou udělány tak, že i na nich je možné měnit letní a zimní čas.

Hodiny jsou umístěné na ploše 663 metrů čtverečních a „ručička" těchto rekordních hodin měří 8,21 metrů. Stavba byla provedena v červenci 2003.

Letos poprvé se bude čas měnit téměř přesně

Třešťské sluneční hodiny mají ale ještě jednu zvláštnost, kterou se mohou pyšnit. Jsou totiž jediné svého druhu, na jichž lze v daném období vždy správně odečíst středoevropský nebo letní čas. Jak je to možné? V dlažbě okolo hodin je umístěno třináct číselníků, které lze posouvat. Novinkyvysocina.cz o tom informovala Michaela Marešová, vedoucí Odboru kultury a propagace MěÚ Třešť.

Letos poprvé se bude čas měnit téměř přesně, akce s kulturním program se totiž koná v sobotu 26. října od 14 hodin. A protože se jedná o tu příjemnější změnu, při níž je nám dopřána hodinu k dobru, bude tento čas věnován zábavě.  O program se tentokrát postarají členové DS Karla Čapka z Třeště. Bude se tvořit a vyrábět – mimochodem mají-li návštěvníci akce doma prázdný, čistý a nepoškozený tetrapak obal (např. od džusu a nejlépe obdélníkový), mohou si jej přinést s sebou, i ten bude využit.

Dále se bude trošku sportovat, malovat, skládat, stříhat, lepit a také běhat, skákat, házet… A za to všechno čekají na nejmenší odměny. Některé z dětí dostanou na závěr ten nejdůležitější úkol – posunout ukazatele času na našich slunečních hodinách.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace