Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kraj Vysočina: Zdravotnictví povede Soňa Měrtlová

14.02.2013
Kraj Vysočina: Zdravotnictví povede Soňa Měrtlová

Vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Kraje Vysočina byla od 1. března 2013 jmenována Ing. Soňa Měrtlová, dosavadní vedoucí oddělení zdravotní správy. V čele odboru vystřídá Lukáše Kettnera, který na vlastní žádost k poslednímu únoru ve funkci končí.

MUDr. Lukáš Kettner, MBA vedl krajský odbor zdravotnictví od března 2009. Rada Kraje Vysočina jmenovala Soňu Měrtlovou na návrh ředitele krajského úřadu a na doporučení výběrové komise, která při výběrovém řízení hodnotila tři uchazeče – dvě ženy a jednoho muže.

Soňa Měrtlová získala v roce 2001 bakalářský titul na Masarykově univerzitě v Brně v oboru Veřejná ekonomika a správa se zaměřením na Ekonomiku a řízení zdravotnictví, magisterské studium pak absolvovala v letech 2005 až 2007 na České zemědělské univerzitě v Praze v oboru Veřejná správa. Od roku 1994 pracovala ve veřejném sektoru na úseku zdravotnictví a na Krajský úřad Kraje Vysočina nastoupila v roce 2002 z Okresního úřadu Jihlava. Od roku 2003 působí na pozici vedoucí oddělení zdravotní správy, v roce 2011 se stala zástupkyní vedoucího odboru zdravotnictví. „Počet přihlášených do výběrové řízení ukázal, že manažerů ve zdravotnictví není nazbyt. Od Soni Měrtlové očekávám, že bude v oblasti regionálního zdravotnictví pokračovat v nastaveném trendu a že ve spolupráci s krajskou samosprávou, našimi nemocnicemi i zdravotníky bude pracovat na zkvalitňování zdravotní péče v Kraji Vysočina,“ řekl hejtman Jiří Běhounek, do jehož gesce oblast zdravotnictví spadá.

„V pozici vedoucí odboru zdravotnictví chci navázat na práci mého předchůdce, který úspěšně nastartoval proces elektronizace krajského zdravotnictví. Kromě toho vidím prostor i v dalším zvyšování a zlepšování bezpečí pacientů i zdravotnického personálu v našich nemocnicích. Mým cílem je také prostřednictvím webových stránek zvýšit informovanost veřejnosti o dění ve zdravotnictví a přiblížit občanům kraje, co obnáší výkon státní správy v této oblasti. Vážím si práce všech svých kolegů a věřím, že i nadále budeme v oblasti krajského zdravotnictví odvádět kvalitní práci ve prospěch občanů Kraje Vysočina,“ uvedla krátce po jmenování Soňa Měrtlová.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace