Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Na Jihlavsku rozbila policie pervitinový gang!

01.08.2013
Na Jihlavsku rozbila policie pervitinový gang!

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Pervitin, ilustrační foto

KRIMI Jihlavští kriminalisté dopadli pětatřicetiletého muže z Jihlavy, který distribuoval pervitin. Muž byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Informovala o tom policejní mluvčí Jana Kroutilová. „Pervitin prodával dvěma osobám, muži a ženě. Za drogy obdržel celkovou částku přes 120 tisíc korun,“ řekl Radim Novák, komisař oddělení obecné kriminality. Pervitin obviněný muž prodával již v době od konce roku 2011 na různých místech v Jihlavě, nejčastěji v lokalitě u lesoparku Malý Heulos. Drogu distribuoval dalším osobám v desítkách případů, buď stlačenou v injekční stříkačce nebo ve složeném papírku, takzvaném psaníčku. Muž prodal celkem přes 60 gramů pervitinu.

Dalším obviněným distributorem pervitinu je osmadvacetiletý muž z Jihlavska. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání, muž byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obviněný muž prodával zejména na území města Jihlavy v době od začátku letošního roku pervitin. Drogu si od něho kupoval opakovaně další muž vždy za částky 150 až 200 korun.

Policejní komisař zahájil také trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže z Jindřichohradecka, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Na konci loňského roku obviněný muž za použití předem k tomu opatřených předmětů a chemikálií vyrobil pervitin. Předměty určené k nedovolené výrobě psychotropních látek policisté následně nalezli při kontrole vozidla Ford Mondeo, které muž řídil po ulici Pražská v Jihlavě.

Nebylo to poprvé

Policisté ho zastavili a při kontrole automobilu nalezli předměty v zavazadlovém prostoru. Předměty určené k nedovolené výrobě psychotropních látek kriminalisté zajistili a zaslali na provedení odborné expertízy, zkoumáním bylo zjištěno, že předměty sloužily k výrobě pervitinu. Pachatelem je navíc muž, který se drogové trestné činnosti dopustil již i v minulosti a byl za ni soudem pravomocně odsouzen, a to k trestu odnětí svobody. Na svobodu byl propuštěn v květnu roku 2011 se zkušební dobou do poloviny května roku 2015, i přesto se však následně opět dopustil drogové trestné činnosti.

V první polovině letošního roku prověřovali kriminalisté na Jihlavsku na úseku drogové kriminality 31 trestných činů, vloni jich bylo ve stejném období 28. Při potírání této trestné činnosti se kriminalisté zaměřují na odhalování varen pervitinu, distributory drog, pěstování konopí i šíření toxikomanie. Kriminalistům se letos podařilo odhalit celkem tři varny pervitinu a dvě pěstírny konopí. Ze spáchání trestného činu bylo v prvním pololetí obviněno celkem 26 osob, z tohoto počtu je pět žen a jeden mladistvý.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace