Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prý aby byla vidět: Jihlava koupila pětimetrový stan. Jde o vylepšený party stan, to je zase slávy

05.09.2018
Prý aby byla vidět: Jihlava koupila pětimetrový stan. Jde o vylepšený party stan, to je zase slávy

Autor: Facebook měta Jihlavy / Jakub Koumar

Popisek: Jihlava již nějakou dobu postupně řeší propagaci města dokupováním nových propagačních předmětů

AKTUALIZOVÁNO O REAKCI MĚSTA Pneumatický stan v barvách Jihlavy se poprvé postaví na Masarykově náměstí 15. září. Jihlava pořádá mnoho kulturních i společenských akcí a právě k takovým příležitostem si letos pořídila pětimetrový pneumatický stan v barvách města… Tuto bombastickou zprávu zaslala Jihlava na redakční mail a my upřímně doufáme, že pro své občany dělá město trochu více.

No ale k tomu stanu: Návštěvníci se mohou na šedo červený stan s logem Jihlavy podívat poprvé 15. září na Masarykově náměstí, kde proběhnou prý velkolepé oslavy sto let od založení republiky Proletí 100letí. „Stan ale využijeme prakticky všude, kde budeme chtít město prezentovat a kde budeme něco pořádat,“ přiblížil Tomáš Koukal, vedoucí městského odboru školství, kultury a tělovýchovy.

Stál 90 tisíc, trochu drahý, že

V současné době město vlastní dva nůžkové stany s logem města a jeden stan pro Zdravé město. Ostatní stany jsou bez loga či barev Jihlavy. Stan za necelých 90 tisíc byl pořízen z provozního rozpočtu odboru školství, kultury a tělovýchovy jihlavského magistrátu. „Jihlava již nějakou dobu postupně řeší propagaci města dokupováním nových propagačních předmětů. Stan bude sloužit jako zázemní stan pro všechny akce pořádané městem, a to různými odbory magistrátu. Půjde o důstojnou propagaci města,“ doplnila Alena Zápotočná, koordinátorka kulturních akcí města z odboru školství, kultury a tělovýchovy jihlavského magistrátu.

Co je pneumatický stan

Pneumatické stany jsou alternativou ke klasickým nůžkovým stanům (to je takový ten party stan, co ho má doma kde kdo) a představují stěžejní část každé nafukovací reklamy. Tento typ stanu není vybaven žádným ventilátorem a díky své schopnosti udržet si stálý tlak se stává nezávislým na elektrickém proudu. Tím poráží všechna klasická reklamní nafukovadla... Má nízkou váhu a malé přepravní rozměry, také možnost celoplošného digitálního potisku opláštění. 

Pneumatický stan Falco, který vyrábí a prodává firma Mitko

Krajské listy.cz hovořily s obchodním zástupcem firmy Mitko, která tyto stany vyrábí (ostatně, firma vám vyskočí jako první, když zadáte pojem pneumatický stan do vyhledávače). Potvrdil, že se tyto stany prodávají za cenu kolem 90 tisíc, ale dodal, že oni jako přímí výrobci by se dostali na cenu zhruba 70 tisíc i s DPH, včetně potisku samozřejmě... Zdá se, že nikdo na radnici neprojel internet, škoda.

Radní se zlobí

Po uveřejnění článku se nám ozval vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Tomáš Koukal s tím, že dáma, pověřená výběrem, měla své důvody: „Paní Marešová si upřesňovala podklady u firmy MITKO – vyrábějí vlastní pneumatické stany typu FALCO. Cena by byla skutečně cca 60 tis. Kč v základním provedení, přesné „nacenění“ by však vypočítali až při poptávkovém řízení z naší strany. Na jejich webu je uvedeno, že dávají pouze 1 letou záruku na vložky se stálým tlakem. My jsme však objednali stan typu GYBE. Ten má klasickou zákonnou dvouletou záruku na všechno, lepší vybavení – např. elektrický kompresor (oproti MITKu, které standardně dodává ruční pumpu pro nafouknutí stanu). Vy bohužel neporovnáváte stejné zboží. Navíc firma MITKO nemá ve standardním vzorníku šedý podklad, ten by byl za příplatek. Stan typu GYBE je vhodný pro venkovní použití na všech povrzích, což je pro nás výhodou. Pokaždé stavíme stan na jiném místě.“ Což musíme uznat – nejlevnější není vždy nejlepší, že.

Stan bude na jihlavskou radnici dodán tři dny před vypuknutím oslav sta let od vzniku republiky Proletí 100 letí, které se odehrají na Masarykově náměstí 15. září.

 

Vložil: Markéta Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace