Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prý aby byla vidět: Jihlava koupila pětimetrový stan. Jde o vylepšený party stan, to je zase slávy

05.09.2018
Prý aby byla vidět: Jihlava koupila pětimetrový stan. Jde o vylepšený party stan, to je zase slávy

Foto: Facebook měta Jihlavy / Jakub Koumar

Popisek: Jihlava již nějakou dobu postupně řeší propagaci města dokupováním nových propagačních předmětů

AKTUALIZOVÁNO O REAKCI MĚSTA Pneumatický stan v barvách Jihlavy se poprvé postaví na Masarykově náměstí 15. září. Jihlava pořádá mnoho kulturních i společenských akcí a právě k takovým příležitostem si letos pořídila pětimetrový pneumatický stan v barvách města… Tuto bombastickou zprávu zaslala Jihlava na redakční mail a my upřímně doufáme, že pro své občany dělá město trochu více.

No ale k tomu stanu: Návštěvníci se mohou na šedo červený stan s logem Jihlavy podívat poprvé 15. září na Masarykově náměstí, kde proběhnou prý velkolepé oslavy sto let od založení republiky Proletí 100letí. „Stan ale využijeme prakticky všude, kde budeme chtít město prezentovat a kde budeme něco pořádat,“ přiblížil Tomáš Koukal, vedoucí městského odboru školství, kultury a tělovýchovy.

Stál 90 tisíc, trochu drahý, že

V současné době město vlastní dva nůžkové stany s logem města a jeden stan pro Zdravé město. Ostatní stany jsou bez loga či barev Jihlavy. Stan za necelých 90 tisíc byl pořízen z provozního rozpočtu odboru školství, kultury a tělovýchovy jihlavského magistrátu. „Jihlava již nějakou dobu postupně řeší propagaci města dokupováním nových propagačních předmětů. Stan bude sloužit jako zázemní stan pro všechny akce pořádané městem, a to různými odbory magistrátu. Půjde o důstojnou propagaci města,“ doplnila Alena Zápotočná, koordinátorka kulturních akcí města z odboru školství, kultury a tělovýchovy jihlavského magistrátu.

Co je pneumatický stan

Pneumatické stany jsou alternativou ke klasickým nůžkovým stanům (to je takový ten party stan, co ho má doma kde kdo) a představují stěžejní část každé nafukovací reklamy. Tento typ stanu není vybaven žádným ventilátorem a díky své schopnosti udržet si stálý tlak se stává nezávislým na elektrickém proudu. Tím poráží všechna klasická reklamní nafukovadla... Má nízkou váhu a malé přepravní rozměry, také možnost celoplošného digitálního potisku opláštění. 

Pneumatický stan Falco, který vyrábí a prodává firma Mitko

Krajské listy.cz hovořily s obchodním zástupcem firmy Mitko, která tyto stany vyrábí (ostatně, firma vám vyskočí jako první, když zadáte pojem pneumatický stan do vyhledávače). Potvrdil, že se tyto stany prodávají za cenu kolem 90 tisíc, ale dodal, že oni jako přímí výrobci by se dostali na cenu zhruba 70 tisíc i s DPH, včetně potisku samozřejmě... Zdá se, že nikdo na radnici neprojel internet, škoda.

Radní se zlobí

Po uveřejnění článku se nám ozval vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Tomáš Koukal s tím, že dáma, pověřená výběrem, měla své důvody: „Paní Marešová si upřesňovala podklady u firmy MITKO – vyrábějí vlastní pneumatické stany typu FALCO. Cena by byla skutečně cca 60 tis. Kč v základním provedení, přesné „nacenění“ by však vypočítali až při poptávkovém řízení z naší strany. Na jejich webu je uvedeno, že dávají pouze 1 letou záruku na vložky se stálým tlakem. My jsme však objednali stan typu GYBE. Ten má klasickou zákonnou dvouletou záruku na všechno, lepší vybavení – např. elektrický kompresor (oproti MITKu, které standardně dodává ruční pumpu pro nafouknutí stanu). Vy bohužel neporovnáváte stejné zboží. Navíc firma MITKO nemá ve standardním vzorníku šedý podklad, ten by byl za příplatek. Stan typu GYBE je vhodný pro venkovní použití na všech povrzích, což je pro nás výhodou. Pokaždé stavíme stan na jiném místě.“ Což musíme uznat – nejlevnější není vždy nejlepší, že.

Stan bude na jihlavskou radnici dodán tři dny před vypuknutím oslav sta let od vzniku republiky Proletí 100 letí, které se odehrají na Masarykově náměstí 15. září.

 

Vložil: Markéta Vančová