Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Jihlavané při jarním svozu odevzdali 234 tun odpadu

12.07.2013
Jihlavané při jarním svozu odevzdali 234 tun odpadu

Autor: profimedia.cz

Popisek: Kontejner, ilustrační foto

Magistrát Jihlavy pořádal jarní mobilní svoz objemných a nebezpečných odpadů, který zajistila společnost Služby města Jihlavy (SMJ). Součástí byl sběr kovových odpadů a na vybraných místech sběr bioodpadů.

Informoval o tom Martin Málek, tiskový mluvčí SMJ. Mobilní svozy probíhaly 10 sobot v období od 6. 4. 2013 do 8. 6. 2013. Kontejnery bylo obsazeno 63 lokalit ve městě Jihlava. Svoz probíhal také z vybraných zahrádkářských a chatových oblastí. Na každém stanovišti byly kontejnery na objemný a kovový odpad, které byly v případě zaplnění v průběhu trvání svozů vyměněny. Na každé stanoviště byl přistaven kontejner na nebezpečné odpady a zpětně odebírané elektrozařízení. Na 24 stanovištích bylo možné odevzdat k likvidaci bioodpady ze zahrad.

Občané mohou celoročně využít služeb bezplatných sběrných dvorů

V porovnání s jarním svozem 2012 je to pokles o 16%, ale oproti podzimnímu svozu 2012 je naopak nárůst o 2%. Výrazně ubylo odevzdaných elektrospotřebičů. "Důvodem bude nejspíše snížení nákupů nových přístrojů do domácností a také širší možnosti zpětného odběru. Víkendové svozy objemných a nebezpečných odpadů opět potvrdily svou tradici a oblíbenost u občanů města Jihlavy," uvedl Martin Málek.

Jinak občané mohou celoročně využít služeb bezplatných sběrných dvorů na Havlíčkově nebo Rantířovské ulici v Jihlavě. Na podzim roku 2013 otevřou SMJ ve spolupráci se  Statutárním městem Jihlava další nový sběrný dvůr, tentokrát u sídliště Na Slunci. SMJ prosí všechny občany, aby využívali na likvidaci odpadů jarní a podzimní svozy nebo sběrné dvory. Zakládáním černých skládek nebo nedovoleným spalováním odpadů si nevratně poškozujeme životní prostředí.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace