Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Horácké divadlo Jihlava bude mít novou restauraci. V rámci přestavby bude v nejvyšším patře vyřešen i prostor pro zkušebnu a přibude zázemí pro herce

28.12.2016
Horácké divadlo Jihlava bude mít novou restauraci. V rámci přestavby bude v nejvyšším patře vyřešen i prostor pro zkušebnu a přibude zázemí pro herce

Autor: jihlava.cz

Popisek: Jihlavské Horácké divadlo je jedinou profesionální scénou v Kraji Vysočina

Vedení Kraje Vysočina dalo zelenou nové divadelní restauraci, která by už příští rok mohla oživit a zatraktivnit vestibul krajského Horáckého divadla v Jihlavě. „Na vybudování nového gastrozařízení s kapacitou až padesátky míst vyčlenil Kraj Vysočina v příštím rozpočtu přibližně 14 milionů korun s tím, že předpokládáme, že samotná přestavba nijak zásadně neovlivní průběh nové divadelní sezóny,“ informovala náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.

Vedení divadla i Kraje Vysočina hledalo dlouhé měsíce ekonomické využití pro moderní provoz velkorysých prostor divadelního vestibulu, disponujícího desítkami metrů nevyužité plochy, za podmínky, že stavební úpravy nebudou zasahovat do nosného systému objektu. Výsledné řešení počítá s umístěním restaurace, umožňující i kavárenský provoz ve vstupním vestibulu divadla. Ten projde velkou exteriérovou přestavbou včetně příček a dispozic.

Ve vstupních, čelních prostorech divadla zůstane umístěn také předprodej. „Díky umístění předprodeje vstupenek na čelní místo za hlavní vstup do objektu dojde k získání reprezentativních prostor pro propagaci divadla. Návštěvníci, přicházející do navazujících prostor restaurace, budou míjet předprodej, který je může oslovit nabídkou bohatého programu divadla,“ zdůvodňuje přesuny ředitel Horáckého divadla Jihlava Ondrej Remiáš.

Horácké divadlo Jihlava - vizualizace přestavby

Po dobu rekonstrukce bude předprodej přechodně fungovat v budově sousedního ředitelství na adrese Komenského 22, Jihlava. „V nejvyšším patře divadla bude v rámci jedné krajské investice vyřešen i prostor pro zkušebnu a přibude zázemí pro herce o celkové ploše 304 m2,“ popisuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Josef Pavlík a dodává, že nové zkušebny budou propojeny s divadlem, ale zároveň zde bude i možnost odděleného vstupu na veřejné prostranství a tak bude možné prostor pronajímat v době, kdy nebude primárně využíván pro zkoušky divadelního souboru.

Horácké divadlo Jihlava zřizuje od roku 2003 Kraj Vysočina. Jde o jedinou profesionální divadelní scénu v kraji, která má 72 zaměstnanců. Kraj na provoz divadla přispívá ročně více než 31 miliony korun. V roce 2017 čeká divadlo také oprava střechy nad administrativní budovou.

Horácké divadlo Jihlava - vizualizace přestavby

Vizualizace: Eateliér, s. r. o. - architektonické studio

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace