Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Areál jihlavského oděvního závodu Modeta Style patří městu, smlouva byla podepsána. Plány na využití areálu jsou dalekosáhlé, zbude i na populární zoo

22.12.2016
Areál jihlavského oděvního závodu Modeta Style patří městu, smlouva byla podepsána. Plány na využití areálu jsou dalekosáhlé, zbude i na populární zoo

Autor: jihlavskadrbna.cz

Popisek: Areál jihlavské oděvní firmy Modeta Style

Zástupci města Jihlavy a oděvní firmy Modeta Style, s. r. o., podepsali na radnici kupní smlouvu na areál firmy. „Polohou nedaleko centra a v sousedství populární jihlavské zoo je areál strategický pro další rozvoj města,“ uvedl primátor Rudolf Chloupek.

Jihlava uhradí firmě ve dvou splátkách celkem 29 milionů korun. Prodej však neznamená zároveň konec provozu, který zde bude pokračovat nejméně ještě tři nebo čtyři roky a firma bude městu hradit nájem. O prodeji areálu o rozloze více než 12 000 metrů se začalo jednat před šesti lety, nákup schválili zastupitelé na své listopadové schůzi.

Záměrů na využití rozsáhlého areálu i budov je několik. „Zoo nutně potřebuje více místa jak pro administrativu a provoz, tak pro expozice, zájem je rovněž na zvýšení úrovně občerstvení. Jihlavě chybějí dostupné ubytovací kapacity například pro školní zájezdy, i to by se dalo řešit. Vzhledem k množství návštěvníků, kteří do zoo přijíždějí, by zde bylo vhodné pracoviště Turistického informačního centra,“ vyjmenoval některé ze záměrů náměstek primátora pro oblast majetku Jaromír Kalina.

První tovární budova Modety koncem 19. století

První tovární budova Modety koncem 19. století

K dalším záměrům patří využití pro mateřskou a základní školu, uvažuje se také o vybudování chybějících kapacit archivu magistrátu. „Jihlava nepochybně potřebuje parkoviště. Zde by bylo vhodné jak pro návštěvníky zoo, tak pro osoby, které pracují v centru města,“ doplnil Kalina. Na seznamu využití jsou třeba i zkušebny pro hudebníky, výstavní prostory nebo půjčovna sportovního vybavení.

Areál oděvní firmy Modeta Style, s. r. o., pochází z počátku 20. století, později byl rozšiřován o další stavby. Obsahuje celkem deset hlavních staveb a další provozní a technické objekty, pozemek má vlastní studnu, zpevněné plochy včetně parkoviště ad.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace