Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kanalizace nefunguje, zlobí se obyvatelé Jihlavy

11.06.2013
Kanalizace nefunguje, zlobí se obyvatelé Jihlavy

Autor: Jiří Máslo

Popisek: Krádeže krytů kanálových vpustí jsou nebezpečné pro chodce i motorkáře

Magistrát města Jihlavy v poslední době zaznamenává stále častější dotazy veřejnosti a médií na přibývající problémy s kanalizací ve městě. Jde zejména o aktuální havárie ve Vrchlického a Brněnské ulici.

Havárie přinesly nejen komplikace v podobě uzavírky tahů městem, ale také nepříjemný zápach a dokonce i splašky přímo v ulicích města.

Vlastníkem není město

V době, kdy Jihlavané vyjadřují a poskytují nezištnou pomoc obyvatelům českých měst a obcí, postižených povodněmi, sami potřebují pomoc s následky havárie kanalizačních řadů ve svém vlastním městě. Obyvatelé se obracejí na radnici, své zastupitele i jiné orgány města, aby se postarali o co nejrychlejší odstranění následků havárií kanalizací.

"Touto cestou oznamujeme, že vlastníkem kanalizace v Jihlavě, která jim tak silně znepříjemňuje život, není město Jihlava, ale Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK). Je zákonnou povinností SVAKu kanalizaci opravit, a po dobu její opravy zajistit náhradní odvádění splaškových vod," uvedl mluvčí města Radek Tulis.

Podle Svazu vodovodů nebylo třeba změn

Spolu s obyvateli města Jihlava a v jejich zájmu proto vedení statutárního města Jihlava důrazně vyzývá Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko, aby havárie kanalizace v ulicích Brněnská a Vrchlického co nejrychleji opravil, a aby po dobu jejich opravy zajistil náhradní odvádění splaškových vod.

S politováním musíme konstatovat, že SVAK úřadu poskytl v této věci nepravdivé vyjádření, když v korespondenci ke zmíněným haváriím uvedl, že „s ohledem na to, že havárií dotčená kanalizace byla po celou dobu průtočná, nemusely být podniknuty žádné kroky k provizornímu zachycování a likvidaci splaškových vod v havárií dotčené oblasti“.

Na závěr vyjadřuje vedení statutárního města připravenost vyčlenit finanční prostředky a zahájit opravu havárií ihned poté, co Svazek předá vodovodní a kanalizační řady v Jihlavě městu, jak měl podle svých stanov učinit nejpozději do 31. 1. 2013. Dosud se tak ale nestalo. Jihlava ukončila členství ve SVAKu 31. 12. 2012.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace