Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z označení VIP zvracím, říká herečka, které rozvod zlomil srdce. Proč tvrdí, že před bulvárem není obrany a chlapi že se jí bojí? „Chci ho obdivovat, prosila bych kombinaci Chaplina s postavou Keanu Reevese“

02.11.2016
Z označení VIP zvracím, říká herečka, které rozvod zlomil srdce. Proč tvrdí, že před bulvárem není obrany a chlapi že se jí bojí? „Chci ho obdivovat, prosila bych kombinaci Chaplina s postavou Keanu Reevese“

Foto: TV Nova

Popisek: Vanda Hybnerová pendluje mezi Prahou a statkem na Vysočině, kousek od Jihlavy

Za poslední dva roky se o sobě a svém manželství se Sašou Rašilovem dozvěděla leccos. Kdyby přitom bylo na ní, ještě by trvalo. Jak se Vanda Hybnerová naučila žít s bulvárem a proč utíká na Vysočinu? „Poučila jsem se, dávám si pozor, co do rozhovoru říkám. Od doby invaze bulváru jsem zboží na pultu a obrany není,“ říká herečka v rozhovoru pro Lidové noviny. Nebála se toho, co si dcery přečtou o rodičích v novinách? „Jedna je víc extrovert, tak nemá problém poslat do háje toho, kdo říká věci, které se jí nelíbí. Nikdy jsem se vědomě neprezentovala tak, aby se za mě mohly stydět. Co nafukuje bulvár, zůstává vně. Holky ví, co je skutečné,“ tvrdí Hybnerová.

Nejsem žádná VIPka

„Za totáče jsem vyrůstala v prostředí disidentů a doma jsem taky měla jinou pravdu než ve škole, kam chodili potomci straníků a nesmělo se tam nic říkat. V podobně schizofrenní situaci se občas ocitají i moje holky, protože žijeme v prostředí, kde se část národa domnívá, že jsme nějací nadlidi. Z označení VIP prostě zvracím, nechápu, proč bych měla být výjimečná jen proto, že dělám práci, při které jsem vidět. Když třeba někdo šije skvěle boty, není VIP jen proto, že jsou vidět jeho boty a ne jeho ksicht,“ vysvětluje herečka.

Mnoho let to fungovalo

Ta stále pendluje mezi Prahou, kde pracuje a Vysočinou, kde kdysi s manželem, Sašou Rašilovem, koupili dům. Tehdy to vypadalo, že tahle zlatíčka českého showbusinessu spolu budou stále… „Dům jsme koupili před více než dvaceti lety na inzerát. Byla to směšná částka, protože to byla ruina, kterou jsme postupně dávali dohromady. Hlavní motiv byl ten, že tam bude fungovat rodina, což se také mnoho let dařilo,“ posteskla si Vanda.

Muž odešel od rozdělané práce

„Postupně jsme dům zrekonstruovali a většinu věcí jsme dělali vlastníma rukama. Muži jsou však schopní od rozdělané práce odejít, což jsem se naučila nikoli chápat, ale respektovat, takže teď v tom pokračuju sama. Dcery tam vlastně vyrostly, i když jsme pořád pendlovali mezi Vysočinou a Prahou. V jednu chvíli jsme to ale na pár let otočili. V přírodě jsme zůstali natrvalo a za prací dojížděli do Prahy. Obě dcery tam chodily do školy a třeba i v minus dvaceti musely šlapat dva a půl kilometru na autobus, a když jsme tam nebyli, také se musely postarat o zvířata. Myslím, že to pro ně byl dobrý vklad do života,“ popisuje herečka.

Praha bývala jiná, dnes je to děs

Přírodě dává rozhodně přednost před Prahou. Ta ji se svými supermarkety a nákupními zónami děsí. „Samozřejmě, že musím nakupovat, vždy je to ovšem s určitým sebezapřením. Když jedu na Vysočinu, udělám velký nákup kočičích konzerv, ale jinak nakupuju míň než dřív, protože dcery už jsou samostatné. Když byly malé, což bylo ještě předtím, než Prahu zničila velká nákupní centra, tak i když jsme bydleli v centru, v naší ulici byla spousta malých krámků – zelenina, masna, pekárna – a při nakupování byl cítit lidský rozměr. Chodila jsem tam s kočárkem a s prodavačkami jsme se znaly, takže i když jsem u sebe třeba zrovna neměla peníze, mohla jsem zaplatit až druhý den. Také jsme věděli, že rajčata budou ve čtvrtek, a vlastně mě to bavilo. Teď je nakupování anonymní a ve velkých centrech koupíte spoustu hloupostí, které ani nepotřebujete,“ vzpomíná herečka na dobu, kdy ji život v Praze bavil.

Chlapi se mě bojí

Před dvěma lety skončilo její 22leté manželství se Sašou Rašilovem. „Dozvěděla jsem se, že se mě muži bojí, protože jsem příliš samostatná. Naučila jsem se téměř všechno. Pamatuju si velkou hádku kdysi dávno s mým mužem, kdy jsem se chtěla naučit řezat motorovou pilou a on to nechtěl pochopit a přijmout. Nakonec jsem se to naučila, protože stále někoho o něco žádat, prosit nebo čekat, až to bude, to neumím,“ popisuje Vanda, co vše ji naučil rozvod.

Ráda bych Keanu Reevese

Muže přesto nezatracuje. „Chci ho obdivovat, pokud bude za co, chci cítit jeho sílu, kterou já nemám, mít pocit bezpečí a zároveň se cítit volná. A hlavně se chci smát! Bez humoru se nedá dýchat. Takže bych prosila kombinaci Charlieho Chaplina s trošku francouzským glamour šarmem, s postavou Keanu Reevese z doby Matrixu, a až bude vstupovat do místnosti, musí hrát kapela Muse. Tak to by mě asi ještě i ve 47 dostalo do kolen. Možná,“ říká v rozhovoru s Honzou Dědkem pro pořad 7pádů.

Kdo je její nová láska?

My ale víme, že herečka už novou lásku dávno našla. Je to o třináct let mladší závodník rallye Jakub Choura, se kterým Vanda randí více než rok. Zdá se, že po rozvodu s Rašilovem úplně rozkvetla a nový vztah si plnými doušky užívá.

Vážně za rozvod nemohl nikdo třetí?

Rozvod ale bolel. „Nebyl v tom nikdo třetí ani z jedné strany," prohlásil tehdy Rašilov v Blesku a dodal, že pro rozvod se rozhodli nyní také proto, že i druhá dcera je téměř dospělá. Hybnerová se k celé věci nechce vyjadřovat. O svém manželovi ale vždycky mluvila hezky. Ten ale už v době, kdy žil od manželky odděleně, randil s bohatou podnikatelkou Věrou Miťkovou. Šušká se, že to ona byla důvodem rozvodu. O to víc prý Rašilova ranilo, když mu dala košem a provdala se za někoho jiného. Momentálně ale chodí s o dvanáct let mladší, nepříliš známou herečkou Ludmilou Němečkovou a konečně je prý šťastný. Stálo to ale za to?

Koupila si vibrátor

Pro Vandu evidentně ano. Osamostatnila se, naučila se postarat se o sebe i rodinu, našla novou lásku. A začal ji bavit i sex. „Co se týče sexu, jsem poněkud nudná, jelikož jsem žila 22 let s jedním mužem a naprosto mi to vyhovovalo.“ I když… „V Londýně v sexshopu jsem si prohlížela vibrátor… Jen ze zvědavosti, protože u nás bych do podobného obchodu asi nevstoupila. Viděla jsem tam takový obrovský, modrý, který při vyvrcholení hrál melodii a rozsvítil se. Hned mě napadlo, že by to byla báječná rekvizita do mého nového představení… Jinak dávám přednost mužskému tělu. A tomu, čemu se říká sex… já stále říkám milování,“ červená se Vanda, která na svém automobilovém závodníkovi přímo visí očima. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Dáša Vrchotová