Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sportovat se dá i s kočárkem, letos se poprvé přidá i Polsko. V Jihlavě se poběží v Amfiteatru letního kina na Heulose. Přijďte si zazávodit s mrňousky

16.03.2016
Sportovat se dá i s kočárkem, letos se poprvé přidá i Polsko. V Jihlavě se poběží v Amfiteatru letního kina na Heulose. Přijďte si zazávodit s mrňousky

Foto: zavodyskocarky.cz

Popisek: Závody s kočárky v Jihlavě

V pořadí již páté Strolleringové závody – závody ve sportovní chůzi s kočárkem – odstartují po celé České republice v neděli 10. dubna 2016 v 15 hodin. Letošní ročník není jen jubilejním, ale poprvé také mezinárodním – k České republice se tentokrát přidá i Polsko! Závody v Jihlavě proběhnou v Amfiteatru letního kina na Heulose.

Druhá dubnová neděle bude patřit všem aktivním rodičům, kteří se sejdou na několika desítkách míst po celé ČR a v Polsku, aby změřili síly v netradiční disciplíně – závodech ve sportovní chůzi s kočárkem. Závody v Jihlavě proběhnou v Amfiteatru letního kina na Heulose. „Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem,“ vysvětluje Edita Berková, zakladatelka programu Strollering®. „Zároveň pravidelné sportovní aktivity maminek probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života," dodává.

Podstatou samotných závodů je chůze s kočárkem na zhruba sto metrů dlouhé trati v co nejkratším čase. Na každý 'rozchod' budou dohlížet rozhodčí, jejichž úkolem je kontrolovat především regulérnost stylu chůze, protože právě ta je předmětem závodů. Zcela záměrně je kladen důraz na chůzi, neboť sportovní chůze je základem každé lekce programu Strollering– outdoorového fitness pro maminky (a tatínky) na mateřské dovolené.

Závody s kočárky v Jihlavě

Pro soutěžící jsou připraveny vždy tři hlavní kategorie závodů: pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy je třeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně. Letos poprvé bude soutěž zahájena dětskou jízdou na odrážedlech nebo s dětskými kočárky na soutěžní trati. Součástí závodů bude také doprovodný program pro účastníky závodů (skákací hrad, trampolína, malování na obličej, sportovní soutěže, krativní dílna, líčení pro maminky).

Každý závodník se předem registruje a uhradí startovné ve výši 50 korun, bude-li soutěžit ve dvou a více kategoriích, pak 80 korun. Částka z výtěžku ze startovného poputuje na účet Nemocnice Jihlava, novorozeneckému oddělení. Informace:
Edita Berková – , tel: 725 310 005
Pavlína Šťastná – , tel: 774020573 
Dalščí podrobnosti najdete na www.zavodykocarku.cz

Závody s kočárky v Jihlavě

V minulých ročnících se závodilo na více něž pětatřiceti místech ČR, závodů se zúčastnilo více než tisíc kočárků a každé závody přispěly krásnými částkami na konta vybraných neziskových organizací. O akci projevila zájem také řada médií, Závody kočárků byly představeny například v pořadech Sama Doma, Snídaně s Novou, Dobré ráno ČT či v pořadu Supermáma. „Srdečně Vás tedy zveme na letošní ročník Závodů kočárků, který bude jistě neméně úspěšný než ročníky minulé, a věříme, že si s námi opět užijete odpoledne plné zábavy, sportu a nečekaných
výkonů,“ uzavírá pozvánku na letošní závody Pavlína Šťastná.

Závody s kočárky v Jihlavě

Strollering® je určen všem ženám, ale i mužům na mateřské či rodičovské dovolené, kterým chybí pravidelné sportování, nebaví je každodenní monotónní procházky s kočárkem a rádi by tento čas využili trochu víc pro sebe. Zároveň je úžasnou příležitostí pro maminky sportovkyně, kterým se nabízí možnost absolvovat intenzivní dvoudenní školení a začít pak s vedením vlastních lekcí prakticky kdekoli. Právě podpora žen na mateřské dovolené k chuti podnikat, sebevzdělávat se a jít si za svým snem je jedním z primárních cílů, kterého chce Edita prostřednictvím Strolleringu® dosáhnout.

„Když jsem zakládala Strollering®, přála jsem si v ženách-maminkách probudit lásku k pravidelnému pohybu. Přála jsem si, aby se stal jejich každodenní součástí i v době, kdy na nás samotné nezbývá téměř žádný čas. I dnes je mým cílem motivace žen. Aby věřily samy sobě, aby měly vlastní sny a aby věřily, že je
dokážou uskutečnit. I proto pořádáme Závody kočárků. Chceme maminky přesvědčit, že s dětmi lze dělat téměř cokoliv. Jenom musíte chtít a věřit tomu, co děláte!"

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL