Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Modernizace D1: Ministerstvo dopravy schválilo uzavírky. Víme, kde

09.05.2013
Modernizace D1: Ministerstvo dopravy schválilo uzavírky. Víme, kde

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ministerstvo dopravy schválilo uzavírky pro první dva úseky modernizace D1.

Zahájení prací na modernizaci dálnice D1 už nic nebrání. Ministerstvo dopravy schválilo potřebné uzavírky pro první dva úseky stavby. Týkají se úseků mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou a mezi Lhotkou a Velkou Bíteší.

Ministerstvo dopravy tak reagovalo na žádost zhotovitelů stavby bezprostředně a plán uzavírek prověřilo během několika dnů. Přípravné práce a související dopravní omezení v obou zmíněných úsecích začnou 9. května, aby řidiče nepostihly během květnových svátků.

Jízdní pruhy neomezí, jen rychlost

Schválené uzavírky by neměly provoz na dálnici ochromit ani v dalších týdnech. S výjimkou jednoho dne totiž budou v obou směrech dálnice zachovány dva jízdní pruhy. Kvůli bezpečnosti provozu bude v zúžených pruzích omezena rychlost na 80 km/h. V úseku Lhotka – Velká Bíteš se omezení vztahují jen na směr na Prahu. Ve směru na Brno bude doprava vedena ve stávajících jízdních pruzích.

V úseku mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou dojde od 9. 5. do 20. 5. k úpravě přejezdů středního dělícího pásu, následně od 21. 5. do 14. 6. rozšiřování krajnice a opravě krajnice pro vedení dopravy při opravě kanalizace. V úseku mezi Lhotkou a Velkou Bíteší bude navíc od 9. 5. do 10. 7. rozšířena krajnice. V sobotu 11.5. pak bude v tomto úseku provoz na Prahu veden pouze v jednom jízdním pruhu.

Žádné objížďky nebudou třeba

Žádné z nyní schválených omezení nevyžaduje vytyčení objízdných tras. O postupu při snášení nevyhovujících mostů, které by větší dopravní omezení a v krátkých časových úsecích i úplné uzavření dálnice, zatím MD nerozhodovalo. Termíny dalších uzavírek bude Ministerstvo dopravy posuzovat v návaznosti na další žádosti firem, které stavbu realizují.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace