Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Začíná se s opravou pavilonů nemocnic v Jihlavě a Třebíči. Jde o historicky největší vlastní investici kraje. Bude to kšeft pro místní firmy. Připravte se na chaos

17.11.2015
Začíná se s opravou pavilonů nemocnic v Jihlavě a Třebíči. Jde o historicky největší vlastní investici kraje. Bude to kšeft pro místní firmy. Připravte se na chaos

Foto: Nemocnice Jihlava

Popisek: Nemocnice Jihlava

Rekonstrukce pavilonu interny Nemocnice Jihlava a novostavba pavilonu chirurgických oborů Nemocnice Třebíč přijdou Kraj Vysočina v příštích třech letech na více než 720 miliónů korun.

Zapojí se místní firmy

„Oba projekty jsou klíčové pro budoucí rozvoj krajských nemocnic a pro udržení kvality poskytovaných služeb veřejnosti. Kraj Vysočina je ještě letos připraven předat objekty dodavatelům, které dnes vybrala formou veřejné zakázky krajská rada. V obou případech budou na stavby provádět regionální firmy,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že práce na obou objektech si vyžádají obrovskou trpělivost zaměstnanců a především pacientů.

Rekonstrukce pavilonu interny Nemocnice Jihlava

Zhruba 36 měsíců za provozu bude kompletně rekonstruován interiér pavilonu E – interní pavilon, a to ve všech osmi podlažích, včetně všech rozvodů a sítí. Rekonstrukce nepočítá se zásahem do nosné konstrukce a do zatepleného pláště.

Největší stavební úpravy čekají druhé patro. Stávající dispozice s JIP kardio a zákrokovou vyšetřovnou nahradí lůžková stanice přizpůsobená novému konceptu objektu. Do pátého patra bude přesunuto onkologické oddělení. Například v sedmém patře bude ORL lůžková stanice se speciálními vyšetřovnami včetně řídících složek a plicní lůžková stanice.

Připravte se na chaos - bude se hodně stěhovat

„Celá rekonstrukce je považována za jednu z logisticky nejsložitějších stavebních akcí posledních let na majetku Kraje Vysočina. Bude rozdělena na jedenáct etap. Začátek kompletní rekonstrukce bude probíhat po jednotlivých podlažích od shora dolů,“ popisuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.

Každá etapa předpokládá logisticky náročný proces a nutná stěhování. Všechny etapy budou důsledně konzultovány stavební společností s vedením nemocnice, tak aby nedošlo ke komplikacím při poskytování zdravotní péče.

Pavilon nelze ničím nahradit a navržené řešení je jediné možné. Nové řešení bude zohledňovat požadavky bezbariérovosti. V budově budou instalovány nové výtahy. 

Stávající budova jihlavského pavilonu E pochází z přelomu 70. - 80. let 20. století a od doby svého vzniku neprošel tento objekt zásadnější rekonstrukcí. Až na kompletní zateplení obvodového pláště a výměna oken realizovaných před třemi lety Krajem Vysočina za přispění evropských dotací. 

Pavilon chirurgických oborů Nemocnice Třebíč

Projekt počítá s výstavbou nového lůžkového pavilonu chirurgických oborů, rekonstrukcí stávajícího pavilonu G, jeho propojením s novým objektem, propojení nového lůžkového pavilonu s objektem operačních sálů a rekonstrukcí objektu operačních sálů v souvislosti s vybudováním urgentního příjmu nemocnice a v souvislosti s novým propojením na lůžkovou část pavilonu chirurgických oborů vč. vybudování nové infrastruktury.  Projekt pavilonu řeší problematiku dostavby areálu nemocnice v lůžkových kapacitách chirurgických oborů, intenzivní péče, ambulantních provozech, příjmu urgentních pacientů, přesunu oddělení RDG.

Největší kapacity zabere lůžková část oddělení chirurgických oborů, v objektu se počítá také např.  s umístěním denního stacionáře, LDN, hemodialýzy, intenzivní péče, ale především s novým pracovištěm magnetické rezonance a CT. Stavební práce budou rozděleny na osm etap.  „Na přelomu roku by molo dojít k výstavbě nového energocentra, která musí předcházet odbourávání pozůstatků stávající kotelny. Následovat bude bourání objektu staré chirurgie a gynekologie, výstavba nového lůžkového pavilonu chirurgických oborů, rekonstrukce pavilonu G, operačních sálů a následně přijde bourání stávajícího panelového pavilonu chirurgie a dostavby RTG oddělení a magnetické rezonance. Velká investiční akce si vyžádá velká omezení a přesuny, o kterých bude veřejnost včas informována,“ uvedl Libor Joukl. Stavba bude trvat minimálně 21 měsíců.

Historicky největší vlastní investice kraje

Projekty Nemocnice Jihlava – rekonstrukce pavilonu interny, Nemocnice Třebíč – pavilon chirurgických oborů a Nemocnice Havlíčkův Brod – přestavba pavilonu 13 jsou patrně zatím největší vlastní investicí Kraje Vysočina do zhodnocení majetku krajských nemocnic za historii kraje.  

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš