Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Fantom šaten dopaden. Záhada mizejících peněženek odhalena. Nepoučitelnému recidivistovi hrozí několik let vězení

06.05.2015
Fantom šaten dopaden. Záhada mizejících peněženek odhalena. Nepoučitelnému recidivistovi hrozí několik let vězení

Autor: Lucie Bartoš

Popisek: Peníze, ilustrační foto.

KRIMI Havlíčkobrodským policistům se podařilo objasnit několik případů krádeží peněženek, ke kterým docházelo v šatnách tělocvičen a sportovních zařízení v Havlíčkově Brodě.

Nebyl to problém, školy se nezamykají...

V období od prosince loňského roku do poloviny letošního dubna přijali policisté v Havlíčkově Brodě několik oznámení o krádežích peněženek ze šaten u tělocvičen. Jednalo se o tělocvičny v budovách škol i sportovních zařízení. 

Ke krádežím docházelo v odpoledních a večerních hodinách, kdy tělocvičny využívá veřejnost zejména ke kolektivním sportům. Pachatel se do šaten dostával odemčenými dveřmi a odcházel s odcizenými peněženkami. Některé z nich byly poté nalezeny v blízkosti objektů bez finanční hotovosti.

Přiznal se, a co dál?

Policisté veškerá přijatá oznámení okamžitě prověřovali a pátrali po pachateli těchto krádeží. Na základě zjištěných poznatků a vyhodnocení stop nakonec policisté vytipovali možného pachatele. „Vzhledem k tomu, že muž se nezdržuje v místě svého bydliště v obci na Havlíčkobrodsku, vyhlásili po něm policisté pátrání. Na konci dubna se jim ho v rámci obchůzkové činnosti podařilo vypátrat na jedné z havlíčkobrodských ulic," informovala policejní komisařka Monika Pátková. Sedmatřicetiletý muž se ke krádežím přiznal.

’Turné’ pro osmi šatnách

V období od prosince do dubna vnikl celkem do osmi šaten, ze kterých odcizil peněženky. Z těch vždy vybral finanční hotovost, kterou pak použil pro vlastní potřebu a peněženky s doklady venku odhodil. Navíc na konci října loňského roku odcizil peněženku ze zaparkované multikáry na hřbitově v Ledečské ulici. Poškozeným majitelům způsobil celkovou škodu ve výši patnáct a půl tisíce korun.

Tento týden policisté muži sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podezřelému, který byl v minulosti již šestnáctkrát soudně trestán - zejména pro majetkovou trestnou činnost -, hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace