Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Fantom šaten dopaden. Záhada mizejících peněženek odhalena. Nepoučitelnému recidivistovi hrozí několik let vězení

06.05.2015
Fantom šaten dopaden. Záhada mizejících peněženek odhalena. Nepoučitelnému recidivistovi hrozí několik let vězení

Autor: Lucie Bartoš

Popisek: Peníze, ilustrační foto.

KRIMI Havlíčkobrodským policistům se podařilo objasnit několik případů krádeží peněženek, ke kterým docházelo v šatnách tělocvičen a sportovních zařízení v Havlíčkově Brodě.

Nebyl to problém, školy se nezamykají...

V období od prosince loňského roku do poloviny letošního dubna přijali policisté v Havlíčkově Brodě několik oznámení o krádežích peněženek ze šaten u tělocvičen. Jednalo se o tělocvičny v budovách škol i sportovních zařízení. 

Ke krádežím docházelo v odpoledních a večerních hodinách, kdy tělocvičny využívá veřejnost zejména ke kolektivním sportům. Pachatel se do šaten dostával odemčenými dveřmi a odcházel s odcizenými peněženkami. Některé z nich byly poté nalezeny v blízkosti objektů bez finanční hotovosti.

Přiznal se, a co dál?

Policisté veškerá přijatá oznámení okamžitě prověřovali a pátrali po pachateli těchto krádeží. Na základě zjištěných poznatků a vyhodnocení stop nakonec policisté vytipovali možného pachatele. „Vzhledem k tomu, že muž se nezdržuje v místě svého bydliště v obci na Havlíčkobrodsku, vyhlásili po něm policisté pátrání. Na konci dubna se jim ho v rámci obchůzkové činnosti podařilo vypátrat na jedné z havlíčkobrodských ulic," informovala policejní komisařka Monika Pátková. Sedmatřicetiletý muž se ke krádežím přiznal.

’Turné’ pro osmi šatnách

V období od prosince do dubna vnikl celkem do osmi šaten, ze kterých odcizil peněženky. Z těch vždy vybral finanční hotovost, kterou pak použil pro vlastní potřebu a peněženky s doklady venku odhodil. Navíc na konci října loňského roku odcizil peněženku ze zaparkované multikáry na hřbitově v Ledečské ulici. Poškozeným majitelům způsobil celkovou škodu ve výši patnáct a půl tisíce korun.

Tento týden policisté muži sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podezřelému, který byl v minulosti již šestnáctkrát soudně trestán - zejména pro majetkovou trestnou činnost -, hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace