Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vysočina News.cz : Brodská radnice odbahňuje rybník

27.02.2013
Vysočina News.cz : Brodská radnice odbahňuje rybník

Autor: kraj Vysočina

Popisek: ilustrační foto

Rybník v městském parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě zbavuje v současné době odborná firma letitých nánosů bahna. Rybník Hastrman zvětší díky odbahnění svou kapacitu.

„Mrazivé zimní počasí je podle odborníků pro tento typ prací nejvhodnější. Odstranění letitých nánosů bahna z největšího rybníka v parku Budoucnost navazuje na probíhající revitalizaci Cihlářského potoka, na kterou radnice získala dotaci,“ popsala Alena Doležalová, tisková mluvčí havlíčkobrodské radnice. Odbahnění ale její přímou součástí není, město ho celé hradí ze svého rozpočtu.

„Důvodů pro odbahnění rybníka bylo hned několik. V současné době probíhá poslední etapa revitalizace Cihlářského potoka. Rybník Hastrman, který patří do povodí tohoto potoka, je proto nyní vypuštěný, a jsou vytvořeny přístupové cesty pro těžkou techniku.

Po dokončení všech prací budou obnoveny cesty pro pěší. Z praktického hlediska se proto naskytla pro odbahnění vhodná příležitost,“ řekl radní města Tomáš Hermann. Podle jeho slov jde také o ekologické důvody. „Velký nános bahna logicky zhoršuje kvalitu vody a funkčnost rybníka. Odbahnění jednoznačně doporučil i odbor životního prostředí městského úřadu.“
Rybník se znovu zaplní vodou v jarních měsících, kdy město dokončí i tři roky probíhající projekt revitalizačních a protipovodňových opatření na Cihlářském potoce, spolufinancovaný z evropských fondů prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí.

 

(Zdroj:  Milan Pilař, vysocina-news.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace