Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Oprava jediného mostu přes Želivku konečně začíná. Potrvá několik měsíců a přinese místním obyvatelům třicetikilometrovou objížďku. Další etapou by tudíž měla být stavba nového mostu u Kožlí, který by sloužil především jim

01.06.2016
Oprava jediného mostu přes Želivku konečně začíná. Potrvá několik měsíců a přinese místním obyvatelům třicetikilometrovou objížďku. Další etapou by tudíž měla být stavba nového mostu u Kožlí, který by sloužil především jim

Autor: archiv

Popisek: Jediný most přes Želivku je v havarijním stavu

Jediný most přes vodní nádrž Švihov, zvanou Želivku, který spojuje střední Čechy a Vysočinu, bude konečně opraven. Potvrdili to europoslanec Tomáš Zdechovský, který se do řešení před dvěma lety pustil, a středočeský hejtman Miloš Petera.

„Po mostě denně jezdí lidé z Ledečska a Světelska do práce. Kvůli špatnému stavu byla na mostě omezena nosnost i tonáž, takže kamiony přes něj nesmějí. Jsem velmi rád za přístup Středočeského kraje, který se do opravy mostu pustil,“ sdělil europoslanec Zdechovský s tím, že jeho několikaměsíční snažení a intervence mají smysl a nesou ovoce.  Most se měl začít opravovat již loni na podzim, ale kvůli obavě z nadcházejících mrazů byla rekonstrukce přesunuta na letošní jaro.

Dalším krokem je druhý most přes Želivku

Oprava stávajícího mostu potrvá několik měsíců a nese s sebou třicetikilometrovou objížďku. Řidiči se sice budou muset obrnit trpělivostí, ale oprava přinese lepší propojení krajů. Další snažení se bude zaměřovat na stavbu druhého mostu u obce Kožlí, tedy v nejužším místě vodní nádrže. Sloužit by měl jen místním, kteří třeba cestou do nedaleké Ledče nad Sázavou najedou kolem přehrady desítky kilometrů. „Zlepší se dostupnost za prací i za vzděláním, pomůže to také turistickému ruchu,“ míní Zdechovský, který má podporu okolních obcí.

Zdroj vody pro Prahu region vylidňuje

Když byla  v polovině sedmdesátých let minulého století vodní nádrž budována, rozdělila pospolitý region na dnešním pomezí Středočeského kraje a Vysočiny na dvě části. Od té doby je spojuje právě jenom jediný silniční most nedaleko Brzotic. Kvůli jeho stavu už ale mají obyvatelé okolí přehrady Želivky léta problémy.

Přehrada Želivka je zdrojem pitné vody pro Prahu od roku 1975. Od té doby se region, který kdysi býval jedním z nejnavštěvovanějších koutů Vysočiny, vylidňuje. Důvodem jsou přísná ochranná pásma, která znemožňují cestovní ruch a podnikání. S tím souvisí nedostatek pracovních příležitostí a také špatná dopravní obslužnost. Na situaci v regionu už si starostové stěžují roky.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace