Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Výročí, které by se snad raději ani nemělo opěvovat. Kdyby všichni v této zemi dodržovali zákon... Ryze ženská věznice slavila 15 let, za zmínku spíš stojí, že trestankyně budou pracovat v nové výrobní hale

26.11.2015
Výročí, které by se snad raději ani nemělo opěvovat. Kdyby všichni v této zemi dodržovali zákon... Ryze ženská věznice slavila 15 let, za zmínku spíš stojí, že trestankyně budou pracovat v nové výrobní hale

Autor: VSCR.cz

Popisek: Ženská věznice Světlá nad Sázavou.

Již patnáctým rokem funguje v bývalém areálu školy v přírodě ve Světlé nad Sázavou ženská věznice. Za jejími zdmi v současné době pracuje 240 zaměstnanců a svůj trest si odpykává 762 odsouzených žen.

Plaketa za práci "v base"

Oslavy půlkulatého výročí vzniku věznice připadly na úterý 24. listopadu, kdy se za doprovodu Hudby Hradní stráže a Policie ČR a za přítomnosti bezmála 100 hostů a zaměstnanců uskutečnila oficiální slavnost. Oslava výročí byla vnímána jako příležitost, jak ocenit dlouholetou příkladnou práci zaměstnanců věznice a poděkovat organizacím spolupracujících s věznicí.

Celkem 31 zaměstnanců a 9 z přítomných hostů tak z rukou generálního ředitele Vězeňské služby ČR Pavla Ondráška, náměstka ministra spravedlnosti Vladimíra Zimmela a ředitelky věznice Gabriely Slovákové převzalo ocenění – medaile a plakety Vězeňské služby ČR.

Příslušníci věznice s Čestným praporem Vězeňské služby ČR.

Přišli i zaměstnavatelé trestankyň

Pozvání na slavnost přijali bývalé ředitelky věznice, zástupci z ministerstva spravedlnosti, Vězeňské služby ČR a ostatních bezpečnostních složek, představitelé Krajského úřadu Kraje Vysočina, města Světlá nad Sázavou.

Nechyběli zaměstnavatelé odsouzených a zástupci dalších spolupracujících organizací a zástupci z partnerské slovenské věznice Nitra – Chrenová, se kterou byla v rámci oslav uzavřena nová dohoda o vzájemné spolupráci.

Bylo vyjádřeno velké poděkování všem, kteří s věznicí spolupracují a podílejí se tím na zabezpečení jejího plynulého chodu a vytvoření dobré pověsti. 

Výrobní hala pro odsouzené ženy - budou balit cukrovinky

Jednou slavnostní událostí, která se na činnosti přímo odsouzených žen podepíše mnohem více, bylo koncem září zahájení stavby výrobní haly pro odsouzené ženy, a to v těsné blízkosti Věznice Světlá nad Sázavou.


Kladívka na základním kameni připravená ke slavnostnímu poklepání. (Foto: Jana Rajdlová)

Nové pracoviště až pro dvě stovky odsouzených žen z Věznice Světlá nad Sázavou a další čtyři desítky civilních zaměstnanců vznikne během nadcházejících devíti měsíců. Halu zde vybuduje firma Lion, která spolupracuje s vedením věznice při zaměstnávání odsouzených již více než 13 let. V nové výrobní hale budou odsouzené balit cukrovinky.

„Otevření výrobní haly Lion ve Věznici Světlá nad Sázavou je dalším úspěchem Vězeňské služby ČR v její snaze o získávání nových pracovních příležitostí pro odsouzené,“ uvedl generální ředitel vězeňské služby Pavel Ondrášek, který se spolu s náměstkem ministra spravedlnosti Vladimírem Zimmelem zúčastnil dnešního slavnostního zahájení stavby haly.

„Zaměstnávání vězněných osob je jedním z účinných nástrojů, jak v odsouzených budovat příznivé pracovní návyky a pomáhat jim tak k účinnému návratu do civilního života. Díky tomu věřím, že se podaří snížit vysokou míru recidivy, kterou v České republice máme,“ dodal generální ředitel Pavel Ondrášek.  

Většina pracuje již dnes, nyní to bude pod střeženou střechou

Věznice Světlá nad Sázavou nyní zaměstnává 70 procent odsouzených žen. Pro firmu Lion Products momentálně pracuje v průměru 100 odsouzených na vnějším nestřeženém pracovišti v Humpolci. Zprovozněním výrobní haly v bezprostřední blízkosti věznice vznikne nové střežené pracoviště, díky kterému budeme moci počet zaměstnaných žen u této firmy zdvojnásobit.

Důvodem je zejména zajištění bezpečnosti, kdy na střežené pracoviště může věznice zařadit i osoby, které na základě přísných kritérií nelze v současné době na vnějších pracovištích zaměstnat. Dokončení stavby haly je plánováno na konec dubna 2016 a zahájení provozu na červen 2016.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace