Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Výročí, které by se snad raději ani nemělo opěvovat. Kdyby všichni v této zemi dodržovali zákon... Ryze ženská věznice slavila 15 let, za zmínku spíš stojí, že trestankyně budou pracovat v nové výrobní hale

26.11.2015
Výročí, které by se snad raději ani nemělo opěvovat. Kdyby všichni v této zemi dodržovali zákon... Ryze ženská věznice slavila 15 let, za zmínku spíš stojí, že trestankyně budou pracovat v nové výrobní hale

Autor: VSCR.cz

Popisek: Ženská věznice Světlá nad Sázavou.

Již patnáctým rokem funguje v bývalém areálu školy v přírodě ve Světlé nad Sázavou ženská věznice. Za jejími zdmi v současné době pracuje 240 zaměstnanců a svůj trest si odpykává 762 odsouzených žen.

Plaketa za práci "v base"

Oslavy půlkulatého výročí vzniku věznice připadly na úterý 24. listopadu, kdy se za doprovodu Hudby Hradní stráže a Policie ČR a za přítomnosti bezmála 100 hostů a zaměstnanců uskutečnila oficiální slavnost. Oslava výročí byla vnímána jako příležitost, jak ocenit dlouholetou příkladnou práci zaměstnanců věznice a poděkovat organizacím spolupracujících s věznicí.

Celkem 31 zaměstnanců a 9 z přítomných hostů tak z rukou generálního ředitele Vězeňské služby ČR Pavla Ondráška, náměstka ministra spravedlnosti Vladimíra Zimmela a ředitelky věznice Gabriely Slovákové převzalo ocenění – medaile a plakety Vězeňské služby ČR.

Příslušníci věznice s Čestným praporem Vězeňské služby ČR.

Přišli i zaměstnavatelé trestankyň

Pozvání na slavnost přijali bývalé ředitelky věznice, zástupci z ministerstva spravedlnosti, Vězeňské služby ČR a ostatních bezpečnostních složek, představitelé Krajského úřadu Kraje Vysočina, města Světlá nad Sázavou.

Nechyběli zaměstnavatelé odsouzených a zástupci dalších spolupracujících organizací a zástupci z partnerské slovenské věznice Nitra – Chrenová, se kterou byla v rámci oslav uzavřena nová dohoda o vzájemné spolupráci.

Bylo vyjádřeno velké poděkování všem, kteří s věznicí spolupracují a podílejí se tím na zabezpečení jejího plynulého chodu a vytvoření dobré pověsti. 

Výrobní hala pro odsouzené ženy - budou balit cukrovinky

Jednou slavnostní událostí, která se na činnosti přímo odsouzených žen podepíše mnohem více, bylo koncem září zahájení stavby výrobní haly pro odsouzené ženy, a to v těsné blízkosti Věznice Světlá nad Sázavou.


Kladívka na základním kameni připravená ke slavnostnímu poklepání. (Foto: Jana Rajdlová)

Nové pracoviště až pro dvě stovky odsouzených žen z Věznice Světlá nad Sázavou a další čtyři desítky civilních zaměstnanců vznikne během nadcházejících devíti měsíců. Halu zde vybuduje firma Lion, která spolupracuje s vedením věznice při zaměstnávání odsouzených již více než 13 let. V nové výrobní hale budou odsouzené balit cukrovinky.

„Otevření výrobní haly Lion ve Věznici Světlá nad Sázavou je dalším úspěchem Vězeňské služby ČR v její snaze o získávání nových pracovních příležitostí pro odsouzené,“ uvedl generální ředitel vězeňské služby Pavel Ondrášek, který se spolu s náměstkem ministra spravedlnosti Vladimírem Zimmelem zúčastnil dnešního slavnostního zahájení stavby haly.

„Zaměstnávání vězněných osob je jedním z účinných nástrojů, jak v odsouzených budovat příznivé pracovní návyky a pomáhat jim tak k účinnému návratu do civilního života. Díky tomu věřím, že se podaří snížit vysokou míru recidivy, kterou v České republice máme,“ dodal generální ředitel Pavel Ondrášek.  

Většina pracuje již dnes, nyní to bude pod střeženou střechou

Věznice Světlá nad Sázavou nyní zaměstnává 70 procent odsouzených žen. Pro firmu Lion Products momentálně pracuje v průměru 100 odsouzených na vnějším nestřeženém pracovišti v Humpolci. Zprovozněním výrobní haly v bezprostřední blízkosti věznice vznikne nové střežené pracoviště, díky kterému budeme moci počet zaměstnaných žen u této firmy zdvojnásobit.

Důvodem je zejména zajištění bezpečnosti, kdy na střežené pracoviště může věznice zařadit i osoby, které na základě přísných kritérií nelze v současné době na vnějších pracovištích zaměstnat. Dokončení stavby haly je plánováno na konec dubna 2016 a zahájení provozu na červen 2016.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace