Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je tlustý, prdí… zkrátka opravdový chlap, říká Vanda Hybnerová o svém novém parťákovi. Zato Rašilov, který ji opustil, zůstal nakonec na ocet

13.07.2015
Je tlustý, prdí… zkrátka opravdový chlap, říká Vanda Hybnerová o svém novém parťákovi. Zato Rašilov, který ji opustil, zůstal nakonec na ocet

Foto: TV Nova

Popisek: Vanda Hybnerová jako krkavčí matka Eva Toužimská v seriálu televize Nova Ulice

Úspěšné děti slavných rodičů se vzaly, jenže po dvaadvaceti letech se Rašilov zamiloval a opustil rodinu. Podle něj to prý bylo naopak, ale na tom dnes už nezáleží. Jeho exmanželka Vanda to vnímá jako osvobození, a dokonce už si našla náhradu. A velmi svéráznou.

Někomu by se zhroutil celý svět, kdyby čtyři roky před padesátkou najednou zůstal sám. Navíc po tak dlouhém soužití, v němž se narodily dvě dcery. Herečka Vanda Hybnerová to ale vnímá jako osvobození. Navíc už z rodného hnízda pomalu vylétají i dvacetiletá Josefína a o tři roky mladší Antonie, a tak pro ni slovo svoboda nabývá skutečně širokého rozměru. O svém muži mluvila Vanda vždycky jen hezky a ani během rozchodu na něj nikdy nevytáhla na veřejnosti žádné špinavé prádlo, přestože ji prý opustil kvůli ‘mladšímu modelu‘. I když se dříve mnohokrát vyjádřila, že jejich manželství je navždy, rozhodně ničeho nelituje.

Jedno z nejstabilnějších manželství českého showbyznysu definitivně patří minulosti. Zatímco Vanda zvládá novou situaci s nadhledem, Saša se v tom prý pořádně 'plácá'

Jedno z nejstabilnějších manželství českého showbyznysu definitivně patří minulosti. Zatímco Vanda
zvládá novou situaci s nadhledem, Saša se v tom prý pořádně 'plácá'.

Elegantní rozchod

O čtyři roky mladšího potomka legendární české herecké rodiny poznala dcera populárního herce, mima a divadelního pedagoga Borise Hybnera na vysoké škole a vzali se v roce 1993. „My jsme si s mužem od začátku prošli tím, že jsme neměli na nájem, všechno jsme budovali spolu a velice často jsme měli na věci stejný názor,“ prohlásila před lety herečka. „Soužití s hercem by málokterá žena vydržela. Pořád se pracovně do někoho zamilováváte, předstíráte přátelství, lásku i nenávist. Zrovna dneska se můj muž na natáčení ženil s jednou mojí kolegyní, a než to přijde na obrazovku, bude mít jinou ženu, a já zatím doma peču buchty. A pak zase já hraju starou rajdu, která leze v hospodě na stůl, a osahává mě Sašův kolega. Musíte si z toho dělat srandu, jinak to nejde,“ dodala v rozhovoru pro Ona Dnes.

Dvacet let to vypadalo, že harmoničtější pár v českém showbyznysu snad ani neexistuje. A pak se prý začaly projevovat vleklé problémy, a tak počátkem roku 2013 Rašilov nakonec od rodiny odešel. „Dospěl jsem k tomu, že se navzájem trápíme v situaci, která nemá řešení. Ani jeden jsme se neměli k tomu udělat ten krok, a tak jsem ho udělal já. Nebyl v tom nikdo třetí ani z jedné strany,“ dodal a zdůraznil, že vše udělali společně po zralém uvážení a s ohledem na děti na prahu dospělosti. O Vandě dál mluví moc hezky a říká, že jí přeje, aby byla šťastná. A zřejmě se jí to opravdu daří.

Chalupa na Vysočině se proměnila již před pár lety v domov

Chalupa na Vysočině, která se proměnila již před pár lety v domov

Skandál prostě nebude

Loni na jaře podal Rašilov návrh na rozvod, ještě v listopadu Vanda tvrdila, že je stále vdaná, s přelomem roku však konečně skončilo i její manželství. Vše proběhlo bez problémů, nedošlo ani na tahanice o majetek, které bývají tučným soustem především pro bulvár, protože Saša prohlásil, že vše, co kdy vybudoval, bude patřit jeho dětem. Konec vztahu, o němž byla skálopevně přesvědčená, že je navždy, komentovala Vanda v rozhovoru pro Právo slovy: „Člověk se sám narodí a sám zemře. Mezitím je doba, kdy se setkáváme, rezonujeme a po delším nebo kratším čase se rozcházíme… Opravdu jsem tomu věřila, nijak toho nelituji a rozhodně nebudu nikoho zrazovat od víry a naděje, že existuje něco jako navždy. Plány jsou často krásnější než jejich cíle.“

Moudrou, houževnatou a vyrovnanou ženu rozpad manželství rozhodně nezlomil, jen jí prý přidal novou zkušenost. Ta se odrazila i v jejím vnitřním vyzařování, z nějž nyní přímo sálá klid. „Nemohu si na nic stěžovat, když ráno vstanu a za okny svítí slunko, hned je všechno lepší. Stačí si jen uvědomit, že někde jinde jde lidem o holý život,“ říká herečka, která má nyní poprvé rozhodování pouze ve svých rukou, protože i z dcer už jsou samostatné ženy. „Jsem tak trochu v přechodové panice, mám je vypustit do života, ale potřebovala bych je mít stále pod kontrolou,“ přiznala.

Vanda s dcerami Josefínou a Antonií

Vanda s dcerami Josefínou a Antonií

Nová rodina? V žádném případě!

Jedna dcera se už z domova odstěhovala, druhá to má v plánu v nejbližších dnech. Zatím prý jejich osamostatňování probíhá spíš v komické rovině, například když se jim matka snaží dovolat, aby je měla pod kontrolou, a ony celý den nezvedají telefon. „Potom se hněvám, ale když pak ony volají mně a já celý den točím, tak mi vynadají. Jsem na tom vlastně úplně stejně jako ony, potřebuji se osamostatnit a být jim nablízku, když mě budou potřebovat, ale zároveň jim dát volnost.“ Na novou životní situaci si teprve musí zvyknout, zatím ji komentuje s nadhledem. „Najednou se ocitnu s rukama v kapsách, už se nebudu držet kočárku ani ničeho jiného. Člověk není ještě úplně starý, ale zároveň ví, že už žádnou rodinu zakládat nebude. Co s časem? Pracovat? Studovat?“ klade sama sobě zdánlivě jednoduché otázky, na které se ale odpovědi leckdy hledají jen velmi obtížně.

Prozatím se rozhodla vydat cestou dobrodružství, k nimž by se nikdy dřív neodhodlala. „Vlezla jsem do malého sportovního letadla, učila se na prkně na vodě, učím se jezdit na skútru. Jsem ve fázi čekání, co mi změny přinesou. Užívám si léto, je to období, v němž věci vypadají jednodušší,“ přiznává. Je totiž narozená ve znamení Vah a jako typická Váha mívá s rozhodováním velké problémy. Čím zásadnější rozhodnutí před ní stojí, tím větší stres na ni doléhá. „Převzít zodpovědnost v životě je nejtěžší,“ dodává.

S poníkem Pišonem (plemeno miniappaloosa) ji na statku na Českomoravské vysočině fotila dcera Josefína

S poníkem Pišonem (plemeno miniappaloosa) ji doma na Vysočině vyfotila dcera Josefína

Ten pravý má čtyři nohy

Stejně těžké je prý udržet se stále ve formě. Věk už pomaloučku začíná dohánět i Vandu, stále to ale ještě není žádná katastrofa. „Ve hře Mikve lezu nahá do bazénu. Vždycky si říkám, jestli to mám zapotřebí, na prahu padesátky před tolika lidmi. Ale možná je to tak správné, mnohým ženám to může zvednout sebevědomí, když vidí, že jsem stejně nedokonalá. Jediné, co má podle mě smysl, je starat se o tělo, aby dobře sloužilo, abych ještě v šedesáti mohla jezdit na koni,“ konstatuje. Právě koně jsou totiž její velkou vášní, dokonce s humorem sobě vlastním konstatuje, že jí stačí jejich láska. „Mám tlustého prdícího poníka, který mi dokonale vynahradí všechno, co přináší partnerský vztah,“ tvrdí.

P.S.

Zatímco Vanda je v pohodě a úspěšně si v klidu hledá nové místo v životě, její exmanžel je na tom o poznání hůř. I když bezprostřední příčinou rozvodu prý nebyl žádný jiný vztah, netrvalo dlouho a po jeho boku se objevila nová partnerka, podnikatelka Věra Miťková. Saša Rašilov se zamiloval jako studentík, dokonce si prý její jméno nechal vytetovat na paži. Jenže po pár měsících ho o osm let mladší sexy brunetka poslala k vodě. A zatímco údajně chystá svatbu s bohatým izraelským podnikatelem, o Rašilovovi se šušká, že své osamění a žal poměrně často léčí alkoholem.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská