Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kraj Vysočina: Financování Radonového programu novým postupem

28.02.2013
Kraj Vysočina: Financování Radonového programu novým postupem

Autor: www.healthtap.com

Popisek: ilustrační obrázek

Od 1. 1. 2013 platí nový postup při poskytování dotací na protiradonová opatření staveb a na odradonovací zařízení veřejných vodovodů. Nově stanovilo ministerstvo financí maximální strop dotace u objektů veřejného zájmu a veřejných vodovodů na 1,5 milionu korun.

Výzva je určena jak pro obce, tak i pro fyzické osoby. Od roku 2003 se podařilo do regionu v rámci radonového programu získat celkem 93 milionů korun.

Novým metodickým postupem ministerstvo financí stanovilo horní hranice poskytované dotace na protiradonová opatření u objektů veřejného zájmu (základní školy, mateřské školy, domovy důchodců, domy s pečovatelskou službou) a u veřejných vodovodů na 1 500 000 Kč, přičemž je možno u dosluhujících  odradonovacích zařízení veřejných vodovodů, na které v minulosti nebyla poskytnuta státní dotace, uhradit kompletně nové zařízení, což je s ohledem na snižující se trend výše poskytovaných státních dotací efektivnější, než jen částečné opravy stávajících zařízení.

Dotaci mohou využít také jednotlivci na protiradonová opatření v bytech a rodinných domech, kde se náklady pohybují kolem 150 000 korun (např. objekty ve Velkém Meziříčí, Třebíči, Budišově, Horních Vilémovicích). Odradonování veřejných vodovodů vyjde přibližně na 2 miliony korun (např. Koňkovice 2,3 mil. Kč, Oudoleň 2,1 mil. Kč, Ježená 2,3 mil. Kč, Kaliště 2,1 mil. Kč, Velká Losenice 1,7 mil. Kč).

 

(Zdroj: Ing. Eva Neuwirthová, kr-vysocina.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace