Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Elektronické pexeso s tvářemi slavných žen má pomoci odbourat stereotypy. Adina Mandlová či Martina Navrátilová netušily, jak si s nimi zahrají na Vysočině

08.01.2015
Elektronické pexeso s tvářemi slavných žen má pomoci odbourat stereotypy. Adina Mandlová či Martina Navrátilová netušily, jak si s nimi zahrají na Vysočině

Autor: Robbie Mendelson/Common licence

Popisek: Legendární tenistka Martina Navrátilová je jednou z úspěšných žen, které se objevují v elektronickém pexesu. Světoznámá tenistka se svou partnerkou Julií Lemigovovou nyní vychovává dvě dcery z Juliina předchozího manželství.

Na webu Kraje Vysočina přibyla zábavná a zároveň naučná aplikace. Všem známé pexeso si je možné zahrát na Sociálním portálu. Některé z dam, které grafici k hrátkám využili, jsou již historickými postavami, a tak se můžeme jen dohadovat, zda by se k tematice rovných příležitostí i dnes samovolně propůjčily.

V rámci jednotlivých partií, které jsou určeny pro jednoho až dva hráče, se odkrývají tváře slavných českých žen minulosti i současnosti. Hráči sbírají portréty umělkyň, sportovkyň, političek či vědkyň. Nechybějí tu jména, jako Eliška Junková, Martina Navrátilová, Ema Destinnová, Adina Mandlová, Věra Chytilová či Dana Drábová.

Součástí pexesa jsou medailonky jednotlivých osobností včetně výčtu jejich nejvýznamnějších počinů. Dohráno je ve chvíli, kdy je odkryto všech 32 dvojic. „Ryze ženská sestava není náhodná. Chtěli jsme ukázat, jakého postavení mohou dosáhnout ženy, a to napříč různými obory,“ říká odborná asistentka projektu Stanislava Holbová. „Jde o didaktickou pomůcku, která může napomoci odbourávání genderových stereotypů při podpoře rovných příležitostí pro ženy a může,“ vysvětluje krajský radní pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Elektronická verze pexesa je dílem projektu „Žijeme a pracujeme na Vysočině“.

Rodina nad zlato

Vedle pexesa, z jehož podoby vychází papírové kvarteto, bylo coby naučná pomůcka vytvořeno speciální vydání časopisu Vysočinka, které je rovněž zaměřeno na otázku rovných příležitostí. V současnosti finišují práce také na posledním počinu, který bude zábavnou formou vzdělávat, a to stolní hře s názvem Rodina nad zlato.

Projekt „Žijeme a pracujeme na Vysočině“ zapadá do rámce koncepce rodinné politiky Kraje Vysočina a je zaměřen na vytvoření podmínek, vedoucích ke zlepšení a sladění pracovního a rodinného života. Spojuje partnerství Kraje Vysočina s neziskovou organizací Informační a poradenské centrum Vysočina, o.p.s., Centrem pro rodinu a sociální péči a společností 6. SENSE, s. r. o.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace