Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nic nedlužíte, ale máte ihned platit desetitisíce exekutorovi. Česko dnes zasáhla drsná vlna podvodných e-mailů

26.08.2014
Nic nedlužíte, ale máte ihned platit desetitisíce exekutorovi. Česko dnes zasáhla drsná vlna podvodných e-mailů

Autor: infoportaly.cz

Popisek: Student, ilustrační foto

UKÁZKA Během úterý se na stovky tisíc e-mailových adres v České republice podařilo neznámému pachateli rozeslat podvodný vzkaz, jehož otevřením s největší pravděpodobností aktivujete nebezpečný virus.

„Soudní exekutor Grosam, Jan, JUDr., Exekutorský úřad Sokolov mesto, IČ 18318069, sídlo U Divadla 301, 236 01 Sokolov pověřený provedením exekuce: č.j. 64 EXE 839/2014 -23, a exekučního titulu: Příkaz č.j. 053497/2014-861/Čen/G V.vyř., vás ve smyslu §46 odst. 6 z. č. 120/2001 Sb. (exekuční řád) v platném znění vyzývá k splnění výše uvedených povinností, které ukládá exekuční titul, jakož i povinnosti uhradit náklady na nařízení exekuce a odměnu soudního exekutora, stejně ták, jako zálohu na náklady exekuce a odměnu soudního exekutora," tak zní úvod e-mailu, který vyděsil hned několik našich čtenářů.

Ti KrajskéListy.cz informovali slovy: „Toto mi přišlo ráno a potom ještě několikrát, ale nikomu nedlužím, a když jsem chtěla soubor otevřít, vyskočila mi taková tabulka, že obsahuje vir," sdělila naší redakci paní Věra. Jindřich Blažek z Prahy poslal obdobný text.

Co dalšího e-mail obsahuje? „Peněžitý nárok oprávněného včetně nákladu k dnešnímu dni: 13 915,00 Kč Záloha na odměnu exekutora (peněžité plnění): 1 691,00 Kč včetně DPH 21% Náklady exekuce paušálem: 6 263,00 Kč včetně DPH 21%. Pro splnění veškerých povinností  je třeba uhradit na účet soudního exekutora (č.ú. 331775360/6500, variabilní symbol 16627386, ČSOB a.s.), ve lhůtě 15 dnů od doručení této výzvy 21 869,00 Kč."

ODJINUD:

Podobné útoky se neději poprvé. K dalším došlo už v dubnu a červnu letošního roku. ČT tehdy informovala, že e-mailové schránky v České republice postupně zahlcuje spam s podezřelou přílohou. Text zprávy je psán v češtině, ovšem s chybami. Má budit zdání dopisu, v němž banka vyzývá klienta k uhrazení dlužné částky. Podvodné zprávy někdo rozesílá i z e-mailových adres společností v Kraji Vysočina. Všechny telefonní kontakty jsou však smyšlené. Text e-mailu na první pohled vypadá jako upozornění banky či pošty klientovi na dlužnou částku a navíc obsahuje falešné e-mailové adresy a telefony, které mají vypadat jako kontakty na finanční instituci.

Odborníci v tomto případě radí jediné: Textem se nezabývat a e-mail ihned smazat.

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace