Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Třetí nejbohatší muž Ukrajiny financoval ozbrojené milice. Teď je vyšetřován

15.08.2014
Třetí nejbohatší muž Ukrajiny financoval ozbrojené milice. Teď je vyšetřován

Autor: Parlamentní listy.cz

Popisek: Ukrajinská krize

Oligarcha a jeden z nejbohatších Ukrajinců Ihor Kolomojskij byl jmenován kyjevskými úřady guvernérem Dněpropetrovské oblasti. Nyní se ale dostal do problémů, protože podle Ukrajinské pravdy bylo na Ukrajině zahájeno jeho stíhání za manipulaci s naftou. Managament „Ukrtransnefti“ měl odebírat z ropovodu technickou naftu, jež pak byla zpracovávána v zařízeních, které vlastní právě Kolomojskij.

Prokuratura Ukrajiny zahájila jeho trestní stíhání pro trestný čin „zneužití pravomoci veřejné osoby". Měl se jej dopustit při odběru technické nafty (technickou naftou se rozumí ta nafta, která je nutná v ropovodu, aby byl zajištěn jeho dostatečný tlak) ze systému ropovodů „Ukrtransnefti", oznámil podle prokremelské televize Russia Today generální prokurátor Ukrajiny Vitalij Jarema.

Dále sdělil, že obvinění je spojeno s nedodržením podmínek veřejných zakázek. Deník Ukrajinská pravda 12. srpna informoval, že se jedná o odběr technické nafty managamentem společnosti Ukrtransnefti, který je blízký gubernátoru Dněpropetrovské oblasti, oligarchovi Ihoru Kolomejskému. Nafta po odběru byla údajně zpracována v zařízeních, které vlastní právě Kolomojskij.

Třetí nejbohatší muž Ukrajiny, guvernér Dněpropetrovské oblasti Ihor Kolomojskij financoval soukromé ozbrojené formace známé tvrdostí vedení boje proti silám sebeobrany – což jsou bataliony Dněpr, Azov, Aidar, Donbas. Podle některých médií Kolomojskij soupeří s prezidentem Petro Porošenkem o kontrolu nad Ukrajinou.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: redaktor KL1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace