Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Dělník na opravách silnic na Vysočině? Vzácný, až ohrožený druh, píše místní předseda Topky

09.07.2014
Dělník na opravách silnic na Vysočině? Vzácný, až ohrožený druh, píše místní předseda Topky

Autor: TOP 09

Popisek: Martin Sedlák

Martin Sedlák, předseda TOPky na Vysočině, se na sociální síti Facebook negativně vyjádřil k tomu, jak pokračuje rekonstrukce výpadovky Lidická. Navzdory velmi zvláštnímu pravopisu i slovosledu se pod jeho názor podepsalo hned několik místních.

„Test ŘSD na řidiče v běhu. Snad bude rychlost podstatně větší, než byla zatím. Nikdo mně nevysvětlí, když je uzavírka mostu, sice nám na něm tuhne beton, ale proč se nebuduje za ním další část," uvedl poměrně kostrbatě Sedlák. Jeho příspěvek ovšem posílá jasný vzkaz. Tím je fakt, že ačkoli se v Havlíčkově Brodě staví, dělníků je evidentně málo. „Je smutné, když se jede k večeru nebo o víkendu a dělník je v tu dobu v lokalitě vzácnost, téměř chráněná co by vzácný druh. Toto moje přání nechť je i apelem na stavbu kraje Vysočina, rekonstrukci Žižkovy ulice, kde ten stav s pracovním elánem a nasazením je ještě katastrofálnější. Vrací mě to do let budování socialismu a tehdejšího nasazení na stavbách," kritizuje Sedlák elán místní výstavby.

Uzavírka až do zimy

Vytíženou trasu, kterou auta vjíždějí do města od Jihlavy, přitom budou dělníci opravovat do konce října. „Jezdit se tam bude jen po části vozovky," sdělila mluvčí radnice Alena Doležalová. Rozsah oprav nejdůležitějších silnic ve městě bude letos mimořádný. Stavbaři už zahájili práce na dalších dvou místech.

Podle dřívějších údajů ŘSD, které uvedl místní Deník, budou obě stavby, a to jak Masarykova, tak i Lidická, stát dohromady kolem šedesáti milionů korun. Kraj Vysočina provádí v Brodě od března rekonstrukci další části Žižkovy ulice, jíž prochází silnice II/150. Uzavírka potrvá také do 31. října. Postupně bude opravován skoro kilometr této vozovky od Ostrova po křižovatku s Kyjovskou ulicí. Objízdné trasy vedou Dolní a Masarykovou ulicí a po městském obchvatu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace