Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Senátor Veleba z Vysočiny byl v Kanadě: Dohoda CETA nám umožní větší vývoz mléčných výrobků na trh za oceánem

10.06.2014
Senátor Veleba z Vysočiny byl v Kanadě: Dohoda CETA nám umožní větší vývoz mléčných výrobků na trh za oceánem

Autor: Archiv

Popisek: Jan Veleba

Senátor Jan Veleba se ve dnech 26. až 31. května zúčastnil pracovní cesty Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR do Kanady.

„Z Kanady jsme přivezli návrh předsedy kanadského Senátu Noela Kinselly připravit trojstranný projekt potravinové produkce „Kanada – ČR – vybraná rozvojová země“.  V této záležitosti podám informace a impuls ministrovi zemědělství a ministrovi zahraničních věcí vlády ČR a České zemědělské univerzitě Praha, která provozuje katedru tropického zemědělství,“ poznamenal senátor Veleba.

V Kanadě absolvovala česká delegace celkem deset jednání s představiteli hospodářského a politického života, jednání s představiteli Centra pro evropská, ruská a euroasijská studia torontské univerzity, setkala se s krajany a navštívila celosvětově úspěšnou firmu na výrobu vodních armatur Karla Velana. Jednání probíhala v Ottawě, Montrealu a Torontu.

„Pro mne osobně byla nejdůležitější jednání s hlavním vyjednavačem globální obchodní dohody CETA mezi Kanadou a EU a bývalým premiérem provincie Quebek Pierrem Johnsonem, dále s předsedou kanadského Senátu Noelem Kinsellou, s viceprezidentem Hospodářské komory provincie Ontario a představiteli Ministerstva zemědělství a potravin Kanady i se zástupci senátního Výboru pro zemědělství a lesnictví,“ doplnil Jan Veleba.

Příležitost pro zemědělce, ale i průmyslové a stavební firmy

Připravovaná dohoda CETA se podle senátora dotkne i zemědělství EU, tedy i ČR a umožní větší vývoz mléčných výrobků na kanadský trh a je tedy nutno pohlídat, aby se na něm mohli podílet i čeští zemědělci a potravináři.

„Uzavřením této dohody se dále otevřou také možnosti především pro průmyslové a stavební firmy, bude to příležitost pro export průmyslových výrobků a k účasti firem na veřejných zakázkách v Kanadě,“ uvedl dále Jan Veleba, který celkově hodnotí tuto cestu jako velmi přínosnou po stránce informační, nových kontaktů a konkrétních návrhů spolupráce.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace