Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Radnice v Meziříčí se připravuje na velké dopravní omezení

08.04.2014
Radnice v Meziříčí se připravuje na velké dopravní omezení

Autor: rszk.cz

Popisek: Práce na silnici, ilustrašní foto

Připravovaná rekonstrukce ulic Karlov a Sokolovská znamená už teď velké přípravy uzavírek a hledání řešení dopravních problémů, které ve Velkém Meziříčí nastanou. Na radnici se proto sešli policisté, strážníci, záchranáři a hasiči s vedením města.

„Součinnost už máme natrénovanou z doby, kdy se opravoval dálniční most Vysočina a Velké Meziříčí bylo trvale ohroženo zácpami. Tehdy jsme právě společným postupem dokázali větším kolapsům zabránit. Tentokrát to ale bude mnohem horší, protože uzavírky budou přímo na nejdůležitější dopravní tepně našeho města,“ říká starosta Radovan Necid (ODS).

Jedním z budoucích opatření je spolupráce s dálniční policií

Opravovaná silnice 602, která Velkým Meziříčím prochází směrem od Jihlavy na Brno, je ve vlastnictví kraje. Ten plánuje začít s pracemi v dubnu. Uzavírky tak budou na několik etap.

„Jedním z budoucích opatření je spolupráce s dálniční policií, která v případě nehody na dálnici nebude pouštět sjíždějící řidiče z dálnice do našeho města. Zároveň bychom chtěli na sjezdech instalovat mobilní elektronické tabule, které budou řidiče informovat o aktuální dopravní situaci v našem městě,“ vysvětluje starosta Radovan Necid.

„Budeme také kontaktovat rádia a média, aby ve svém dopravním zpravodajství z dálnice v žádném případě nenabádala řidiče k objíždění dálnice přes Velké Meziříčí. A to ani tak, že to poradí nějaký telefonující dobrovolný zpravodaj z řad samotných řidičů,“ dodal Necid.

Zpracováváme také řadu organizačně technických opatření přímo ve městě

Na velkomeziříčských webových stránkách vznikne speciální sekce dopravního zpravodajství, která bude lidem zprostředkovávat nejaktuálnější informace. Město také naváže spolupráci s třebíčskou radnicí, aby se obyvatelé Třebíče dozvěděli o tom, že po dobu trvání prací nebude vhodné přijíždět k dálnici přes Velké Meziříčí, jak jsou dnes zvyklí.

„Zpracováváme také řadu organizačně technických opatření přímo ve městě, které se například týkají dopravního značení, abychom zejména záchranářům a hasičům umožnili kolem uzavírek projet. Tato opatření se chystají a budeme o nich informovat později,“ uzavřel Radovan Necid.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace