Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Fanoušek Baníku ukradl před utkáním s Jihlavou vstupenky

13.11.2013
Fanoušek Baníku ukradl před utkáním s Jihlavou vstupenky

Autor: Profimedia.cz

Popisek: policie, ilustrační foto

Policisté z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina prováděli v Jihlavě v pátek 8. listopadu bezpečnostní opatření k zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku v souvislosti s fotbalovým utkáním mezi FC Vysočina Jihlava a Baníkem Ostrava.

Utkání bylo vyhodnoceno jako rizikové, proto byli do opatření v adekvátním počtu nasazeni policisté pořádkové, dopravní i kriminální policie. Na opatření se podíleli také členové antikonfliktního týmu. Informovala o tom policejní mluvčí Dana Čírtková.

Zmizely vstupenky do sektoru hostí

Fotbalovému utkání podle informací pořadatelů přihlíželo celkem 3 049 diváků. Z tohoto počtu bylo 237 fanoušků klubu FC Baník Ostrava a z tohoto počtu bylo 30 fanoušků rizikových. Před začátkem utkání ani při příjezdu a příchodu diváků na stadion nedošlo na území města Jihlavy k žádným incidentům a nebylo zjištěno žádné protiprávní jednání.

Před začátkem utkání odcizil zřejmě fanoušek hostujícího celku z prodejního stánku v prostoru stadionu vstupenky do sektoru hostí. Policisté tento incident zadokumentovali a na základě šetření a po vyhodnocení kamerových záběrů byl tento skutek kvalifikován jako přečin krádeže. Ve věci budou prováděny další úkony trestního řízení.

Přestupek proti veřejnému pořádku

V souvislosti s fotbalovým utkáním byla zjištěna další tři protiprávní jednání, která byla kvalifikována jako přestupek. Ve dvou případech se jednalo o přestupek na úseku toxi – držení omamných a psychotropních látek. V jednom případě se fanoušek dopustil přestupku proti veřejnému pořádku a občanskému soužití. V souvislosti se zjištěným protiprávním jednáním byly v pátek zajištěny čtyři osoby. Po skončení utkání musely být proti jedné osobě použity donucovací prostředky ze strany příslušníků pořádkové jednotky. Také tato osoba byla zajištěna pro podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku a občanskému soužití.

Po skončení utkání policisté dohlíželi na odchod fanoušků, rozjezd vozidel z parkovišť v okolí stadionu a doprovodili fanoušky Baníku na vlakové nádraží k odjezdu jejich vlaku. Zbývající fanoušci hostujícího celku postupně odjížděli z Jihlavy vlastními dopravními prostředky. K dalším incidentům v okolí stadionu ani na jiném místě ve městě v průběhu večer ani noci nedošlo.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace