Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Lidovci na Vysočině oslavují dvouciferný výsledek ve volbách

01.11.2013
Lidovci na Vysočině oslavují dvouciferný výsledek ve volbách

Autor: Profimedia.cz

Popisek: volby, ilustrační foto

V Kraji Vysočina získala KDU-ČSL 10,54% a 27 643 hlasů. To je oproti neúspěšným volbám v roce 2010 o 37,5% více. Lidovci jsou na Vysočině tradičně silní a navázali tak na dobré výsledky v krajských volbách v roce 2012.

Lidovci letos sice nezopakovali roli třetí nejsilnější strany v Kraji Vysočina, ale svým dvouciferným výsledkem potvrdili pozici KDU-ČSL v kraji a ukázali, že se s nimi musí političtí konkurenti počítat.

„Pro nás všechny je to možný začátek nové cesty, který bude vyžadovat velké úsilí a pokoru. Voliči nám uvěřili, že jsme se poučili ze svých chyb, a zároveň nás tím zavazují k vědomí, že je nebudeme opakovat. Hodnoty a program jsou dlouhodobou devízou naší strany, všichni však cítíme, že důvěra voličů je opatrná a křehká a my jim musíme denně dokazovat, že je a bude oprávněná. To z čeho mě však mrazí je, že 40,44% voličů, kteří přišli k volbám, svěřilo svůj hlas komunistům a populistům.“, říká o volbách krajský předseda lidovců, sládek a výrobní ředitel pivovaru Jaromír Kalina.

V poslaneckém klubu KDU-ČSL zasedne za Vysočinu třiačtyřicetiletý primář MUDr. Vít Kaňkovský, který vedl lidovce do krajských voleb v roce 2012.

„Chtěl bych především vyjádřit svůj veliký dík voličům za jejich podporu ve volbách do Poslanecké sněmovny. Jejich důvěry si moc vážím a je pro mne velmi zavazující. Zároveň zde musím říci, že se skláním před nasazením a obětavostí, s jakou vedl naši vysočinskou kandidátku KDU-ČSL v předvolebním boji Josef Herbrych, který se zásadním způsobem podílel na úspěchu KDU-ČSL zde na Vysočině. Děkuji všem, kteří jakkoliv napomohli KDU-ČSL k návratu do Poslanecké sněmovny“, dodává zvolený poslanec Vít Kaňkovský.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace