Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Chaloupky zvou na putování po kopcích a tradiční Ovčí den

20.09.2013
Chaloupky zvou na putování po kopcích a tradiční Ovčí den

Autor: profimedia.cz

Popisek: Příroda, ilustrační foto

Obecně prospěšná společnost Chaloupky pořádá v sobotu 21. září turistickou akci spočívající ve zdolávání nejvyšších kopců Žďárských vrchů "Ždárské osmistovky". V neděli 22. září se pak koná v centru Chaloupek v Kněžicích tradiční Ovčí den.

Chaloupky o.p.s. ve spolupráci s Bratrstvem Žďárských vrchů nabízejí účast v druhém ročníku navigačně orientačního pochodu či běhu. Na akci "Žďárské osmistovky" můžete zdolat během 24 hodin i všech šestnáct vrcholů Žďárských vrchů.

Zájemci o tuto akci nemusí zdolat všechny vrcholy

Start i cíl této akce na podporu chůze je 21. září v době od 00:00 hodin do odpoledne na statku čp. 2 v Krátké u Sněžného (GPS: N 49° 38.520 E 016° 05.785). Cíl se uzavírá ve 24 hodin. Na startu bude k dispozici zákres umístění stanovišť na vrcholech, jejich slovní popis a souřadnice.

Zájemci o tuto akci nemusí zdolat všechny vrcholy, mohou si některé nechat na další roky, nebo si jen vybrat takové, které je nejvíc lákají. „Spíš než o sportovní výkony nám jde o podporu pohybu po vlastních nohou a samozřejmě také o propagaci krásné přírody Žďárských vrchů. Pokud se vydaří počasí, mohou se účastníci kochat nádhernými výhledy i voňavými lesy, které v těchto dnech oplývají houbami,“ láká na cestu jedna z pořadatelek Marie Rajnošková z Chaloupek.

Startovné na akci je 250 Kč pro ty, kteří se chystají pokořit všechny osmistovky, ostatní zájemci platí jenom stokorunu. Po návratu na ně čeká nejen teplý čaj, ale také talíř polévky nebo kaše se smetanou a pamětní list. Pro návštěvníky všech vrcholů jsou připraveny originální turistické brašničky.

V neděli se otevírají brány Chaloupek všem milovníkům ovcí, koz a opět i lam

„Pokud se do Žďárských vrchů vydáte, doporučuji vzít s sebou nejen mapu, buzolu, lékárničku ale také čelovku či baterku. Budou se hodit i turistické hole,“ dodává další pořadatelka Dana Starková.

V neděli 22. 9. se otevírají brány Chaloupek všem milovníkům ovcí, koz a opět i lam. Kromě tradiční mléčné a vlněné dílny si budete moct zazávodit ve stloukání másla, ukážou vám, jak se činí kůže, a nebudou chybět ani jehněčí speciality a Uhřínovické pivo Ruprenz.

Ve 13 hodin zahraje všem skupina Urbend. Jinak se můžete těšit na stříhání ovcí, pastvu pasteveckým psem, malý jarmark (ovčí, kozí i kravské sýry, podzimní květiny, drobné výrobky ze dřeva, keramika). Akce se koná za každého počasí, vstupné včetně koncertu je 50 korun, pro děti 30 korun. Akce v Kněžicích č.p. 109 se koná od 10 do 16 hodin.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace