Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ministerstvo proti kolonám na D1: Připravovaným uzavírkám ulehčí pomocné pruhy, v uzavřených úsecích se bude pracovat

30.08.2013
Ministerstvo proti kolonám na D1: Připravovaným uzavírkám ulehčí pomocné pruhy, v uzavřených úsecích se bude pracovat

Autor: www.facebook.com/DalniceD1

Popisek: Dálnice D1 - ilustrační foto

Ministerstvo dopravy připravilo preventivní plán, který pomůže tomu, aby řidiče na páteřní dálnici D1 nezdržovaly neúnosně dlouhé kolony. Úřad reaguje na situaci z neděle 25. srpna, kdy kombinace nehody, špatného počasí a svedení dopravy do jednoho jízdního pruhu vážně zkomplikovala dopravu na dálnici.

V problematickém úseku od km 81 ve směru na Prahu bude provoz organizován tak, aby byly zachovány dva jízdní pruhy v obou směrech dálnice. MD uspíšilo dopravní přeznačení dálnice, kde se v jednom pásu bude jezdit ve třech pomocných pruzích. Kromě toho iniciovalo práce na celém dvacet kilometrů dlouhém úseku dálnice (km 66 – 86). Oprava úseku včetně frézování vozovky tak začne už dnes. „Jsem rád, že má důrazná výzva zabrala, na úsecích se opravdu začalo pracovat a řidičům zároveň vycházíme vstříc. Budu dále důsledně trvat na tom, aby řidiči nebyli obětí zbytečných uzavírek či průtahů při stavbě,“ řekl ministr dopravy Zdeněk Žák.

V rámci plošné opravy povrchu mezi 82,8 a 76,6 km proběhne i výměna mostního dilatačního závěru. Právě havarijní stav závěru byl důvodem, proč byl v tomto místě v minulých dnech omezen provoz. Ministerstvo dopravy k uzavírce jednoho pruhu dálnice dříve přistoupilo s ohledem na to, aby poškozená spojnice mostu a tělesa dálnice neohrozila bezpečnost řidičů.

Oprava mostů jen ve všední dny

Opravu mostu, která si vynutí stažení dopravy do jednoho pruhu ve směru na Prahu, nyní ministerstvo povolilo jen ve všední dny, a to od úterý 10. do čtvrtka 12. září. Úřad chce, aby omezení byla pro řidiče co nejmenší a na dálnici nedocházelo k žádným závažným komplikacím. Mimo tyto dny se bude v celém úseku o délce 20 km (km 66 - 86) jezdit v režimu čtyř jízdních pruhů (dva pruhy v každém jízdním směru - v pravém pásu tři pomocné pruhy, v levém pásu jeden pruh) Dálnice tak již ve víkendových špičkách nebude stažena do jednoho pruhu, ve směru na Prahu, ani na Brno.

Ředitelství silnic a dálnic společně s ministerstvem dopravy ustaví v nejbližších dnech pracovní skupinu, která bude situaci během této uzavírky monitorovat. V případě nutnosti zasáhne takovým způsobem, aby dopad dopravního omezení na řidiče byl co nejmenší. Podstatné je, aby nebyla ohrožena bezpečnost řidičů a práce probíhaly podle stanoveného harmonogramu, s cílem dopravní omezení na dálnici ideálně ještě zkrátit.

Bez modernizace se D1 neobejde

Ministerstvo žádá řidiče, aby respektovali dopravní značení, přizpůsobili rychlost jízdy podmínkám na místě a přispěli tak k tomu, aby se náročná modernizace D1 odehrála bez vážných nehod. Právě havarijní stav některých částí dálnice jasně ukazuje, že se bez modernizace D1 rozhodně neobejdeme. Zároveň ale všechna opatření musí směřovat k tomu, aby nezbytné práce na dálnici řidičům co nejméně komplikovaly život.  Právě rozběhlé práce na dálnici plynule navazují na modernizovaný úsek číslo 9 v úseku Loket – Hořice, kde oprava dálnice bez zásadních problémů probíhala už od 10. června.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace