Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kvalita péče v porodnicích bude předmětem průzkumu na Vysočině

19.08.2013
Kvalita péče v porodnicích bude předmětem průzkumu na Vysočině

Autor: profimedia.cz

Popisek: novorozeně, ilustrační foto

Porodnice ve všech krajských nemocnicích na Vysočině se společně s porodnicí ve Fakultní nemocnici Plzeň zúčastní pilotního projektu zaměřeného na zvyšování kvality péče poskytované rodičkám v porodnicích.

Budoucí maminky budou v dotaznících po dobu jednoho roku hodnotit svou spokojenost s přístupem zdravotníků a kvalitou poskytovaných služeb. Informoval o tom web Kraje Vysočina.

Podle primáře Nemocnice Jihlava Aleše Roztočila, který je jedním z iniciátorů projektu, je porodnictví v České republice na poměrně vysoké úrovni, ale za vyspělým světem pokulhává v přístupu k rodičkám. "Rodičky se u nás stále berou spíš jen jako pouhé objekty porodnické péče. Naším cílem je dosáhnout toho, aby se rodička stala rovnocenným partnerem zdravotníků. Proto chceme zjistit, jak rodičky samy vnímají porodnickou péči," řekl Aleš Roztočil.

Pro porodnice v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Třebíči a Novém Městě na Moravě je podle Roztočila účast v projektu prestižní záležitostí. Statisticky zpracované výsledky dotazníkové akce budou zpětnou vazbou pro zdravotnický personál. "Jde nám o změnu vnímání porodnictví ze stran samotných porodníků, která by měla být v praxi snadno dosažitelná," dodal primář.

Rodičky budou hodnotit svou spokojenost s předporodní i následnou péčí, vstřícností zdravotníků v dotaznících asi měsíc po uplynutí šestinedělí. Získané údaje pak budou statisticky vyhodnoceny, s výsledky se seznámí jednotlivé porodnice. "Součástí projektu bude také analýza souvislostí mezi kvalitou psychosociálního prostředí porodnice, průběhem porodu a začátkem kojení," upřesnil hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

Na projektu se kromě Kraje Vysočina podílí také ministerstvo zdravotnictví, filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze a lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Plzni. Výzkum se bude konat do poloviny roku 2014.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace