Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

V září odstartuje výuková aktivita První pomoc do škol

17.08.2013
V září odstartuje výuková aktivita První pomoc do škol

Autor: profimedia.cz

Popisek: Kurz 1. pomoci, ilustrační foto

S novým školním rokem se na základní i střední školy vrací osvětová aktivita První pomoc do škol. Výuka první pomoci bude opět určena pro čtrnáctileté žáky na školách v Kraji Vysočina a zahrnuje deset resp. tři hodiny praktické i teoretické přípravy.

Novinkyvysočina.cz o tom informovala mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. „V loňském roce se v rámci projektu konalo 413 výukových kurzů, kterými prošlo téměř 9 231 posluchačů. Roční náklady na zajištění výuky loni dosáhly 1,67 miliónu korun a byly plně hrazeny z krajského rozpočtu,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Výuku první pomoci pro Kraj Vysočina provádí odborně vyškolení lektoři Českého červeného kříže a také studenti a pedagogové vyšších odborných zdravotnických škol v Kraji Vysočina. Závěrečný tříhodinový vyučovací blok zajišťují profesionální záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina s výjezdovým vozidlem a doplňuje je profesionální pracovník z Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

„Projekt První pomoc do škol by měl připravit mladé lidi na možnou situaci, kdy budou muset poskytnout nezbytnou pomoc pro záchranu lidského života. Ve chvílích, kdy jde o minuty, by měli umět rychle a zejména kvalitně zasáhnout.  Za dobu trvání projektu se podařilo proškolit téměř 60 tisíc žáků regionálních škol,“ řekl Jiří Běhounek. Obsah výuky se v novém školním roce nepatrně změní, bude upraven na základě požadavků škol a účastníků, doplněn o novou praxi. Kurzem první pomoci projdou v letošním roce i všichni členové Rady Kraje Vysočina.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace