Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ťok, ťok, tady kolaps. Ministr bez obalu přiznal, že jednání s firmami, které způsobily kolony na D1 na Vysočině, bylo marné

21.12.2018
Ťok, ťok, tady kolaps. Ministr bez obalu přiznal, že jednání s firmami, které způsobily kolony na D1 na Vysočině, bylo marné

Foto: Zdeněk Svoboda

Popisek: Dálnice D1 na Vysočině ve čtvrtek odpoledne

Na opravovaném úseku D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem došlo minulý týden opakovaně k dopravnímu kolapsu. Kvůli sněhu se tvořily několikahodinové kolony, ze kterých nebylo možné odjet… Kritická situace na ´Dé jedničce´, kterou v uplynulých týdnech zažily desítky tisíc řidičů, byla i častým tématem dotazů čtenářů Parlamentních listů.cz, které jediné přinášejí možnost přímé komunikace (bez redakčních zásahů) mezi občany a jimi volenými politiky. Zmíněné otázky samozřejmě mířily především na ministra resortu Dana Ťoka (ANO). Ten na ně odpovídal v pátek odpoledne.

„Dobrý den pane ministře. Jak je možné, že jste doposud neodvolal ředitele ŘSD za nevymáhání dodržování smluv ohledně D1? Pochybuji, že o tom, co se měsíce děje na D1, ředitel nevěděl, musel vědět o tom, že nastanou problémy nedodržováním termínů stavební firmou a nejednal nápravu," zněla jedna z otázek.

Dan Ťok ve své odpovědi uvedl: „Modernizace úseku D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem začaly na jaře letošního roku a už v létě jsme zaznamenali určité zpoždění. Nebyl to však jediný úsek, kde k němu došlo. ŘSD v takových situacích okamžitě vstupuje se zhotovitelem v jednání s cílem dosáhnout nápravy. Ve všech případech, kromě jednoho, k dohnání skluzu také došlo. S konsorciem firem, které pracovaly u Humpolce, bylo jednání bezvýsledné."

Ministr dopravy na svém profilu na ParlamentníchListech.cz dále konstatoval, že vypovězení smlouvy nelze považovat za ideální řešení, neboť vždy představuje zdržení stavby jako celku. Podle jeho slov je nutné připravit novou soutěž a soutěžit nového zhotovitele. „Pro řidiče to znamená prodloužení uzavírek, a proto se vždy nejprve snažíme zhotovitele donutit k tomu, aby splnil, k čemu se zavázel," doplnil člen kabinetu Andreje Babiše.

Prohlášení ŘSD několik dnů před kolapsem na D1

Za kolaps na dálnici D1 může podle Kraje Vysočina nepřipravenost modernizovaného úseku s uzavřenými levými pruhy mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky. Právě zde dostala firma Geosan Group příkaz k opravě vysypaných kaveren. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tak jelo situaci na místo zkontrolovat, v sobotu ani v neděli však nikdo na opravě vysypaných kaveren nepracoval, uvedl mluvčí Jan Rýdl.

Mimořádně vtipná je i bezmoc státu…  

20.12. zaslalo Ředitelství silnic a dálnic do redakcí email s oznámením, že zřizuje pro veřejnost zvláštní e-mailovou adresu .

Píše se zde: Ředitelství silnic a dálnic zřídilo pro veřejnost novou e-mailovou adresu , kam mohou řidiči zasílat svá videa i další postřehy z cest na dálnicích a silnicích, které jsou ve správě ŘSD ČR. Na e-mailovou adresu mohou řidiči zasílat své připomínky ohledně problémů na staveništích, příčin vzniku kolon, blokování levých jízdních pruhů a případné další problematické momenty na silnicích a dálnicích. Veškeré získané informace bude ŘSD ČR průběžně vyhodnocovat a přijímat nápravná opatření.

Aktuální informace na internetu

Aktuální dopravní situaci na D1 najdete ZDE. Čas poslední aktualizace dat je 21.12.2018 15:52:34. Nejsou momentálně žádné trvající dopravní kolony ve sledovaném úseku, píše se tu.

Vložil: Zdeněk Svoboda