Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Na dalším úřadu sto dalších podpisů, aby pak skončily na věky ve spisu… Také to u vás chodí tak otřesně, jak tvrdí Piráti?

26.07.2017
Na dalším úřadu sto dalších podpisů, aby pak skončily na věky ve spisu… Také to u vás chodí tak otřesně, jak tvrdí Piráti?

Autor: Facebook / repro

Popisek: Ivan Bartoš: Piráti využili faktu, že jejich předseda hraje výborně na akordeon (hrává i po hospodách) a také velmi slušně zpívá...

Upozornit na nepružnost českých úřadů, která „prosakuje“ na povrch v administrativním styku občanů a úředníků, nejen v Kraji Vysočina, ale na území celého Česka, se Piráti rozhodli pomocí unikátního videa s názvem Pirátská balada o úřadech.

Za videem stojí skupina podporovatelů strany v čele s Otou Klempířem - zpěvákem, textařem a scenáristou, který vystupuje s J.A.R., a Matějem Homolou – zpěvákem a kytaristou kapely Wohnout. Autorem scénáře je marketingový expert Jakub Horák, o produkci se postarala agentura Strop Media, s. r. o.

Tak mi ho vydej, ty starej komiku

„Nejdřív si zajdete pro rodný list, tím sem si jist. Další je shánění výpisu z rejstříku, tak mi ho vydej už ty starej komiku. Přichází na řadu notářskej blast, tak dejte mi na hlavu mast. Na dalším úřadu sto dalších podpisů, aby pak skončily na věky ve spisu…” zpívá v písni předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Piráti se tak rozhodli upozornit na web, který strana spustila, aby ukázala, jak jednoduché by mohlo být založení firmy, ale třeba i změna trvalého bydliště, vyřízení nového občanského průkazu či třeba zaplacení daně z nemovitosti. „Není možné, aby si lidé museli kvůli vyřízení každé formality brát dovolenou, a to navíc za situace, kdy úřadům sdělují pořád ty samé osobní informace dokola. Obíhat mají data, ne lidi!” vysvětlil Bartoš.

Ostatně pirátský pohled na české úřady nejlépe ukazuje samotné video:

 

Piráti ve svém programu dlouhodobě deklarují, že chtějí pomocí internetu usnadnit život občanům i podnikatelům. A že to nejsou planá slova, dokazuje i jejich program, ZDE najdete jejich strategii, jak na byrokracii.

„Nebudou fronty na úřadech, všechno si vyřídíte z domova, firmu si založíte za 10 minut. Máme znalosti a energii to prosadit,” dodal ve videu místopředseda strany a lídr pražské kandidátky Jakub Michálek. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace