Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Prezident Miloš Zeman dostal při na návštěvě kraje od hejtmana Běhounka kolekci skla od mistra skláře Víznera

28.06.2017
Prezident Miloš Zeman dostal při na návštěvě kraje od hejtmana Běhounka kolekci skla od mistra skláře Víznera

Autor: kr-vysocina.cz

Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem

Poslední tři červnové dny jsou na Vysočině už tradičně ve znamení návštěvy Prezidenta ČR Miloše Zemana. Oficiální třídenní putování po jeho oblíbeném kraji začalo dnes o půl jedenácté dopoledne, kdy přijel s i manželkou Ivanou Zemanovou do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. Tady ho uvítal hejtman Jiří Běhounek s manželkou Jitkou, po společném setkání prezidenta přivítali krajští zastupitelé, došlo na podpis do Pamětní knihy kraje i na předání darů.

První dámu potěšil originální ručně vyráběný cínový šperk z dílny Jany Kovačkové z Chotěboře. „Náhrdelník, náramek i náušnice zdobí růženín. Právě tento polodrahokam odpovídá znamení zvěrokruhu, ve kterém se manželka prezidenta narodila,“ informovala vedoucí odboru sekretariátu hejtmana Ivana Šteklová.

Hejtman Jiří Běhounek pak prezidentu Miloši Zemanovi věnoval sadu sklenic kolekce skláře Františka Víznera ze sklárny Bohemia Machine Světlá nad Sázavou. A tradičně si prezident z návštěvy Kraje Vysočina odveze i koš regionálních potravin, ve kterém nechybí med, paštika, sušenky nebo slané tyčinky. Hejtman Jiří Běhounek dostal od prezidenta, stejně jako jeho hejtmanští kolegové, med z lánské obory, sušené houby z lánského parku a také prezidentskou slivovici.

Miloš Zeman - Vysočina 

Darům předcházela diskuse se členy krajského zastupitelstva. Miloš Zeman připomněl dlouhodobou výtku, že v Kraji Vysočina chybí kamenný hospic, připomněl kladivo na hejtmany, které představuje kniha, uvádějící chátrající památky v jednotlivých regionech, a v souvislosti s diskusí jednotlivých členů rady i zastupitelů došlo na téma přijetí jednotné evropské měny, budoucnost Evropské unie, obchodní zájmy, související s Čínou a Vietnamem, a v neposlední řadě i na oblast školství.

„Českému školství bych doporučoval orientaci na technické obory, namísto dnešní přehnané orientace na obory humanitní, a druhým důležitým bodem je budování pyramidy od základů, tedy klást důraz na základní vzdělání, a teprve následně se zabývat problematikou vysokých škol, které jsou, podle mého názoru, přetíženy studenty, kteří na vysokoškolské studium nemají,“ nechal se slyšet prezident Miloš Zeman.

Miloš Zeman - Vysočina

Dnes při své cestě po Vysočině Miloš Zeman zavítal do Smrčné, setkal se s místními obyvateli na fotbalovém hřišti, kde symbolicky poklepal na medomet a slavnostně otevřel Včelí naučnou stezku. V 16 hodin přijel do Třeště, aby se v Zámeckém hotelu Třešť setkal s vedením města i s občany. Zítra navštíví Jadernou elektrárnu Dukovany a město Humpolec a v pátek, poslední den oficiální návštěvy Kraje Vysočina, ho budou vítat ve Vesnici Kraje Vysočina roku 2017, v Heřmanově s Heřmanovskou jeřabinkou.

Po skončení oficiální návštěvy se prezident Miloš Zeman tradičně přesune na svou chalupu v Novém Veselí, kde si bude užívat čtrnáctidenní dovolenou.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace