Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z Prahy do Temešváru od 950 korun. RegioJet bude jezdit na nové lince Praha-Budapešť -Szeged -Arad –Temešvár a zamíří tak poprvé i do Rumunska

12.06.2017
Z Prahy do Temešváru od 950 korun. RegioJet bude jezdit na nové lince Praha-Budapešť -Szeged -Arad –Temešvár a zamíří tak poprvé i do Rumunska

Foto: Student Agency

Popisek: Autobus RegioJet, Irizar i8

Autobusy RegioJet odstartují 28. června na nové lince spojující 3x týdně Prahu, Brno a Bratislavu s Aradem a Temešvárem v Rumunsku, ale také se třemi destinacemi v Maďarsku, kde autobusy zastaví v Budapešti centru, na letišti Ference Liszta (Terminál 2) a v jihomaďarském městě Szeged.

Linka bude provozována jako spoj jedoucí přes den – s ranním odjezdem z Prahy (v 7.00 hodin), Brna (9:30 hodin) a dopoledním z Bratislavy (11:15 hodin), s večerním příjezdem do Aradu (20:00) a Temešváru (20:55). V opačném směru pak podobně – ráno bude odjíždět autobus RegioJet z Temešváru (v 9:00 hodin) a z Aradu (v 10:00 hodin) s odpoledním příjezdem do Bratislavy (v 16:45 hodin) a večerním do Brna (v 18:30) a Prahy (ve 21:00). Linka bude provozována ve směru do Rumunska vždy ve středu, pátek a neděli; v opačném směru z Rumunska pak v pondělí, čtvrtek a v sobotu.

K květnu do Splitu, Rumunsko je hned další

„Otevření nové linky do Rumunska je součástí naší letošní expanze na vnitrostátních a mezinárodních linkách, kdy otevíráme řadu nových destinací, kam doposud autobusy RegioJet nejezdily,“ říká Marcela Hamříková, obchodní ředitelka autobusové dopravy RegioJet a dodává: „Na konci května jsme spustili novou linku do chorvatského Splitu, která se setkala s tak velkou poptávkou, že u některých letních termínů už plánujeme její posílení. Rumunsko je další nová mezinárodní destinace a v dohledné době připravujeme také ukrajinský Lvov. Vedle toho jezdí naše autobusy nově do Klatov, Špindlerova Mlýna, Náchoda a od 12. června se chystají také na linku do Strakonic, Vimperku a Pasova.“

Autobusová linka je v celé trase vedena po moderní dálniční infrastruktuře – právě proto umožňuje krátkou jízdní dobu. Její provoz a odbavení cestujících bude probíhat stejně jako na ostatních linkách RegioJet v rámci zemí Evropské unie. Cestujícím tak stačí platný občanský průkaz nebo případně cestovní pas.

Společnost na lince nabízí atraktivní ceny jízdenek

Budapešť letiště Ference Liszta: z Prahy již od 580 Kč, z Brna od 460 Kč, z Bratislavy od 13,50 eur

Szeged: z Prahy již od 690 Kč, z Brna od 590 Kč, z Bratislavy od 21 eur

Arad: z Prahy již od 950 Kč, z Brna od 950 Kč, z Bratislavy od 33 eur

Temešvár: z Prahy již od 950 Kč, z Brna od 950 Kč, z Bratislavy od 33 eur

Za jízdy film a svačinu, v cíli segedínský guláš

Linka je vhodná jak pro volnočasové turistické cesty, tak i pro obchodní cesty, stejně jako například pro dojíždění za prací v rámci zemí EU. Nově vzniká přímé spojení na letiště v Budapešti, které je stále více populární zejména díky široké nabídce nízkonákladových letů. Turisticky velmi atraktivní je jak segedínským gulášem proslavený Szeged (4. největší maďarské město), tak metropole západního Rumunska – Arad a Temešvár.

Na lince Praha-Brno-Bratislava -Budapešť -Szeged -Arad -Temešvár budou nasazeny špičkové autobusy Irizar ve stylu Fun&Relax s internetem zdarma a individuálními obrazovkami s možností sledování filmů či poslechem hudby v každé ze sedaček. Servis bude přitom probíhat s plným rozsahem palubních služeb – včetně podávání horkých nápojů zdarma a prodeje drobného občerstvení. Na palubě bude během cesty přítomna stevardka či stevard a kromě internetu zdarma a možnosti sledování filmů, dostanou cestující nabídku denního a dalšího tisku.

Jízdenky na nové spoje jsou v prodeji od minulého týdne – a to jak ZDE nebo ZDE, stejně jako na všech prodejních místech RegioJet a Student Agency v České republice a na Slovensku a současně u smluvních prodejních partnerů, kteří prodávají jízdenky na mezinárodní autobusové spoje RegioJet.

Vlakové nehody a majitel před soudem

Firma RegioJet přepravila v roce 2016 rekordních 8,45 milionu cestujících. Dohromady s vlakovými spoji pak skoro 16 milionů lidí. Právě vlaky společnosti byly v loňském roce zmiňovány v souvislosti s dopravními nehodami u Velimi a na Slovensku. V prvním případě rychlík zachytil seniora přecházejícího koleje, ten byl následně zraněný převezen do nemocnice. Nehodu na Slovensku, při které bylo zraněno 37 lidí, zavinil řidič kamionu, jenž nedbal signalizace u přejezdu.

Vstup do roku 2017 byl pro RegioJet poznamenám lednovou nehodou autobusu u Karlových Varů, kdy řidič nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky a vjel do příkopu.  „Rozborem tachografu bylo zjištěno, že v těchto povětrnostních podmínkách překročil i nejvyšší dovolenou rychlost, kdy bezprostředně před nehodou tachograf vykazoval jízdu rychlostí 98 km/hod," uvedla pro Deník.cz mluvčí krajské policie Kateřina Böhmová. Při nehodě utrpěli ze 13 cestujících čtyři zranění ruky.

Jméno majitele RegioJet Radima Jančury bylo nedávno v médiích skloňováno v souvislosti s korunovými dluhopisy firmy Student Agency, kterou podnikatel také vlastní. Server HlídacíPEs.org uvedl informace, podle kterých společnost  založená v roce 2012 s kapitálem 2 miliony korun, emitovala dluhopisy za 900 milionů. Server, jenž případ sleduje, označil transakci za „papírovou hru“. Jiná kauza Radima Jančura se týká jeho výroků o ČVUT, kdy měl poškodit pověst školy tím, že před několika v České televizi  mimo jiné řekl, že „pokud některé projekční firmy potřebovaly na určité projekty, kulaté razítko´, mohly se obrátit právě na pražské ČVUT“, informoval server iDnes.cz. Omluvu, kterou škola soudně požadovala, podnikatel dle rozsudku olomouckého vrchního soudu učinit nemusí. „Soud vyhodnotil, že jsem nechtěl univerzitu poškodit, ale naopak upozornit ji na to, co se tam děje, neboť jsem dokázal, že se tak v minulosti dělo,“ citoval Jančuru server iDnes.cz

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

Vložil: Lenka Sloupová