Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kraj Vysočina pečuje o parky ve svém vlastnictví. Nenechte si ujít Víkend otevřených zahrad

06.06.2017
Kraj Vysočina pečuje o parky ve svém vlastnictví. Nenechte si ujít Víkend otevřených zahrad

Autor: kr-vysocina.cz

Popisek: Radní Martin Hyský při prohlídce revitalizovaného parku

Kraj Vysočina v letech 2012 až 2015 revitalizoval řadu parků, které užívají příspěvkové organizace kraje, zejména dětské domovy, domovy pro seniory, ústavy sociální péče nebo nemocnice. Veřejnosti přístupné parky revitalizoval kraj s finanční podporou z Evropských fondů a Státního fondu životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Aktuálně Martin Hyský, radní pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí, společně s úředníky odboru životního prostředí a zemědělství monitoruje stav revitalizovaných parků v terénu a konzultuje na místě aktuální opatření k zajištění udržitelnosti projektů revitalizovaných parků.

Prohlídka parků

„V současné době zajišťuje Kraj Vysočina minimálně desetiletou udržitelnost projektů revitalizace parků a za tím účelem je alokována v krajském rozpočtu částka 450 000 korun,“ doplnil radní Martin Hyský. Peníze jsou určeny na odborně náročnější práce, zejména na bezpečnostní řezy, protože stromy i po komplexním ošetření v rámci revitalizace dále žijí a dochází k závažným defektům v jejich korunách způsobeným zejména bouřkami, námrazou nebo mokrým sněhem.

Víkend otevřených zahrad

Současně se jedná o velké a letité stromy, jejichž větve přirozeně odumírají a je nutné je z bezpečnostních důvodů včas a odborně odstranit. Dále je nezbytné řešit takzvané výchovné řezy, nutné pro zdárný vývoj dřevin, a to zejména u nových výsadeb. K pravidelné péči o parky patří i doplnění výsadeb dřevin za uhynulé sazenice, například v důsledku sucha, extrémních mrazů, okusu a vyhrabání zvěří nebo vandalismu návštěvníků.

Prohlídka parků

Šest krajských příspěvkových organizací se zapojilo do akce Víkend otevřených zahrad, která startuje již o víkendu 10. a 11. června. „Pro návštěvníky budou o tomto víkendu připraveny v zahradách a parcích zajímavé doplňkové programy, například komentované prohlídky, možnost zasadit si vlastní strom, hudební vystoupení nebo výstavy fotografií,“ zve k návštěvě nejen krajských parků Martin Hyský.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace