Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tříčlenné týmy zkusí při OTOB dokázat víc, než si myslí. Jedinečný závod odstartuje již v pátek večer na hradě Lipnice

26.04.2017
Tříčlenné týmy zkusí při OTOB dokázat víc, než si myslí. Jedinečný závod odstartuje již v pátek večer na hradě Lipnice

Autor: youtube.com

Popisek: Státní hrad Lipnice nad Sázavou

V pátek 28. dubna večer startuje v amfiteátru a na hradě v Lipnici nad Sázavou osmý ročník jedinečného závodu trojic O trofej Outward Bound (OTOB). Tři dny a tři noci v české jarní krajině testují strategické schopnosti týmů, jejich spolupráci i nasazení. Letošní ročník se navíc nese v duchu čtyřicátého výročí vzniku Prázdninové školy Lipnice (PŠL), která závod tradičně organizuje.

„Letošní závod jsme si nadělili k narozeninám, jeho trasu proto vedeme krajem, který pro nás byl a je důležitý a inspirativní,“ říká ředitel závodu Karel Vašta. Dodává, že po startu symbolicky na lipnickém hradě povede závod účastníky do chotěbořských lesů, se kterými je historie PŠL rovněž spjata.

Překonání, dobrodružství, radost

Akce je pro všechny, kdo si chtějí o prodlouženém víkendu užít kus dobrodružství. Trasu závodu prošlapou týmy na kolech a postupně objíždějí jednotlivé disciplíny, kde je čekají běh, zdolávání výšek i hloubek. Třídenní závod zní adrenalinově, jeho obtížnost si ale účastníci nastavují sami. Počty kilometrů, které týmy najezdí, se mohou lišit až několikanásobně, což ale žádnému týmu nebrání zúčastnit se všech disciplín.

Prázdninová škola Lipnice

OTOB se jezdí ve dvou kategoriích – ta REPRE je určena ostříleným borcům a borkyním, kteří se chtějí zakousnout do skutečného outdoorového zápolení. REKRE je pak pro všechny, kdo chtějí outdoorový závod ochutnat a užít si krajiny. Obě kategorie jedou společně, absolvují stejné disciplíny, jen se u některých liší podmínky podle kategorie.

Kvalita a preciznost

„Druhý den se vrátíme tam, kde naše putování začalo, a užijeme si Lipnické lomy a žulový terén. Celý závod pak zakončíme při afterparty na středisku, kde budeme moct slavit a povídat si a také dospat deficit, který mohou týmy nabrat,“ předesílá Karel Vašta s důrazem na bezpečnost účastníků při odjezdu z akce. Vyhlášení bude provedeno pro obě kategorie zvlášť a také ceny budou různé. O putovní trofej se ale poperou jen závodníci v kategorii REPRE.

Prázdninová škola Lipnice - středisko

Středisko Prázdninové školy Lipnice

Tradiční závod O trofej Outward Bound - OTOB je tedy pro všechny výkonnostní i věkové kategorie. Akce je vyhlášená svou kvalitou i precizní organizací, na níž se na místě podílí na čtyři desítky dobrovolníků z PŠL. Ročník 2017 připomíná jednak 40. výročí jejího založení, ale také pětadvacet let členství v mezinárodní vzdělávací organizaci Outward Bound (OB). „Člověk dokáže víc, než si myslí, bylo jedním z hesel zakladatele Kurta Hahna, kterému vzdáváme hold a máme na paměti i další: Málokdo si uvědomuje, čeho je možné dosáhnout prostřednictvím vzájemné pomoci a týmové spolupráce,“ dodává Vašta.

Dáma s tradicí zážitku

Prázdninovka, jak se Prázdninové škole Lipnice nezřídka říkává nejen mezi zasvěcenými, si díky zásluhám o rozvoj zážitkové pedagogiky v Česku vysloužila ocenění Nadace Pangea. Zážitkem lidi vzdělává již čtyřicet let. Jádro této cesty představují od samého začátku existence PŠL vícedenní autorské kurzy, plné her, pohybu, tvořivých dílen, netradičních zážitků a výzev.

Prázdninová škola Lipnice

Kurzy zážitkovým způsobem zpracovávají různá témata, která se dotýkají lidského prožívání a místa ve světě, a jejich všeobecným cílem je aktivizovat účastníka k angažovanému přístupu k jeho životu a okolí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace