Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pracovala jsem u úklidové firmy jako vedoucí a rukama mi „prošla“ hromada příslušnic romské komunity. Napsala nám paní z Jihlavy, kde ubili plameňáka

20.03.2017
Pracovala jsem u úklidové firmy jako vedoucí a rukama mi „prošla“ hromada příslušnic romské komunity. Napsala nám paní z Jihlavy, kde ubili plameňáka

Autor: Facebook

Popisek: Ubitý plameňák z jihlavské zoo. Co na tom, hlavně že se malí Romové dobře bavili!

Dnes jsem si přečetla váš článek o ubitém plameňákovi v ZOO v Jihlavě a nemůžu jinak, než se k tomu vyjádřit. Nadzvedávají mě věty typu …rodiče nemají práci… Po některých je mi dodnes smutno, valná většina ale byla pravým opakem, konstatuje čtenářka KrajskýchListů.cz.

Článek o výborně se bavících romských dětech, které v jihlavské zoo pro zábavu ukamenovaly vzácného plameňáka, zdvihl hladinu adrenalinu v krvi nejednomu čtenáři KrajskýchListů.cz. A řada z nich také na něj reagovala. Mezi nimi i paní, říkejme jí třeba Milada, která s celou řadou členek jihlavské romské komunity dlouhá léta pracovala. Její identitu redakce zná, z pochopitelných důvodů ji ale uvádět nebudeme.

Nespolehlivá většina

Pracovala jsem dlouhá léta u úklidové firmy jako vedoucí a rukama mi ‘prošla‘ valná hromada jihlavských příslušnic romské komunity. Byly mezi nimi takové, po kterých mi je do dnes smutno (a nejen mně, i mým kolegyním) a jsem přesvědčená, že bych jim s klidným srdcem mohla svěřit klíče od svého bytu a na nějakou dobu odjet beze strachu. Ale valná většina ostatních byla pravým opakem. Nespolehlivé, kam šly pracovat, tam vznikl problém, týkající se velmi často ztráty věcí klientů, utíkaly z práce, vršily absence atd... To ale zdaleka ještě není všechno.

Zcela nová zkušenost

Z poslední doby mám zkušenosti zcela nového druhu. U mě, resp. u firmy, ve které jsem pracovala, se ucházelo o práci několik mladých žen. Ty jsou primárně vedeny z domu k tomu, aby ‘vydojily‘ ze státní kasy, všechno na co mají nárok, a pak si našly i několik prací načerno. Já ty rodiny dokonce znám a vím moc dobře, jak jsou na tom finančně. Invalidní důchody, práce na OSVČ jednoho z nich, dámské členky rodiny pracují po nocích v jihlavských firmách. Proč právě v noci? Důvod je nasnadě. Že by se v tuto dobu do některé z firem vypravila kontrola, to je samozřejmě velmi nepravděpodobné. A ty tisíce v dávkách, pro které si chodí, nebudu ani zveřejňovat, protože by to s někým mohlo praštit.

Pro peníze chodí na poštu

Řekněte mi, proč by ty rodiče měli chtít práci, to by museli nejspíš upadnout na hlavu. A to jsou navenek slušné rodiny. Co potom ty typy rodin, které jsou věčně v lihu a děti odmalička vědí, že peníze se získávají stáním ve frontě na poště? Nebo zkusil snad někdy někdo spočítat, kolik peněz například průměrná romská rodina prokouří? Zkuste to. Na to by v žádné práci nevydělali. Na to mohou mít pouze z toho, co jim dáme z našich daní, protože toho je opravdu dost. Nebudu se dál rozepisovat, bylo by to na velmi dlouho. Ráno totiž musím vstávat do práce, abych vydělala na daně pro romské rodiny v mém okolí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace