Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Pracovala jsem u úklidové firmy jako vedoucí a rukama mi „prošla“ hromada příslušnic romské komunity. Napsala nám paní z Jihlavy, kde ubili plameňáka

20.03.2017
Pracovala jsem u úklidové firmy jako vedoucí a rukama mi „prošla“ hromada příslušnic romské komunity. Napsala nám paní z Jihlavy, kde ubili plameňáka

Autor: Facebook

Popisek: Ubitý plameňák z jihlavské zoo. Co na tom, hlavně že se malí Romové dobře bavili!

Dnes jsem si přečetla váš článek o ubitém plameňákovi v ZOO v Jihlavě a nemůžu jinak, než se k tomu vyjádřit. Nadzvedávají mě věty typu …rodiče nemají práci… Po některých je mi dodnes smutno, valná většina ale byla pravým opakem, konstatuje čtenářka KrajskýchListů.cz.

Článek o výborně se bavících romských dětech, které v jihlavské zoo pro zábavu ukamenovaly vzácného plameňáka, zdvihl hladinu adrenalinu v krvi nejednomu čtenáři KrajskýchListů.cz. A řada z nich také na něj reagovala. Mezi nimi i paní, říkejme jí třeba Milada, která s celou řadou členek jihlavské romské komunity dlouhá léta pracovala. Její identitu redakce zná, z pochopitelných důvodů ji ale uvádět nebudeme.

Nespolehlivá většina

Pracovala jsem dlouhá léta u úklidové firmy jako vedoucí a rukama mi ‘prošla‘ valná hromada jihlavských příslušnic romské komunity. Byly mezi nimi takové, po kterých mi je do dnes smutno (a nejen mně, i mým kolegyním) a jsem přesvědčená, že bych jim s klidným srdcem mohla svěřit klíče od svého bytu a na nějakou dobu odjet beze strachu. Ale valná většina ostatních byla pravým opakem. Nespolehlivé, kam šly pracovat, tam vznikl problém, týkající se velmi často ztráty věcí klientů, utíkaly z práce, vršily absence atd... To ale zdaleka ještě není všechno.

Zcela nová zkušenost

Z poslední doby mám zkušenosti zcela nového druhu. U mě, resp. u firmy, ve které jsem pracovala, se ucházelo o práci několik mladých žen. Ty jsou primárně vedeny z domu k tomu, aby ‘vydojily‘ ze státní kasy, všechno na co mají nárok, a pak si našly i několik prací načerno. Já ty rodiny dokonce znám a vím moc dobře, jak jsou na tom finančně. Invalidní důchody, práce na OSVČ jednoho z nich, dámské členky rodiny pracují po nocích v jihlavských firmách. Proč právě v noci? Důvod je nasnadě. Že by se v tuto dobu do některé z firem vypravila kontrola, to je samozřejmě velmi nepravděpodobné. A ty tisíce v dávkách, pro které si chodí, nebudu ani zveřejňovat, protože by to s někým mohlo praštit.

Pro peníze chodí na poštu

Řekněte mi, proč by ty rodiče měli chtít práci, to by museli nejspíš upadnout na hlavu. A to jsou navenek slušné rodiny. Co potom ty typy rodin, které jsou věčně v lihu a děti odmalička vědí, že peníze se získávají stáním ve frontě na poště? Nebo zkusil snad někdy někdo spočítat, kolik peněz například průměrná romská rodina prokouří? Zkuste to. Na to by v žádné práci nevydělali. Na to mohou mít pouze z toho, co jim dáme z našich daní, protože toho je opravdu dost. Nebudu se dál rozepisovat, bylo by to na velmi dlouho. Ráno totiž musím vstávat do práce, abych vydělala na daně pro romské rodiny v mém okolí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace