Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Krajané v USA: Pomohli jste Westu, teď my pomůžeme vám!

07.06.2013
Krajané v USA: Pomohli jste Westu, teď my pomůžeme vám!

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Povodně 2013, ilustrační foto

Krajané žijící v USA bedlivě sledují vývoj povodní v České republice, kde stále žijí jejich rodiny a přátelé. Situace, která naši zemi zasáhla, jim není lhostejná a chtějí se zapojit do pomoci lidem postiženým povodněmi.

Krajané žijící v USA, zejména pak ti z Westu v Texasu, mají v živé paměti pomoc občanů České republiky, kteří neváhali posílat finanční dary na obnovu jejich města. West byl v dubnu tohoto roku zasažen ničivou explozí v továrně na hnojiva.

Webové stránky Ministerstva vnitra odkazují na veřejné sbírky

Stejně nyní zareagovali tisíce krajanů na informace o přírodní katastrofě, která zasáhla Českou republiku. Téměř okamžitě začali shánět informace, kam mohou svoji finanční pomoc směřovat.

Czech-American TV využila velké sledovanosti v zahraničí a poskytla svým divákům návod, jak podpořit občany České republiky. „Mnoho Čechů žijících v USA se na nás obrátilo s dotazem, jak by mohli pomoci povodněmi postižené republice. Rozhodli jsme se proto kontaktovat Ministerstvo vnitra České republiky a požádat o potřebné informace. Každému vysílání Czech-American TV. nyní předchází krátká zpráva, která diváky odkazuje na konkrétní webovou stránku ministerstva. Zde najdou návod, jak se do pomoci zapojit. Kromě toho má zpráva za cíl informovat další diváky o vývoji povodní v České republice," řekl zakladatel českoamerické televize Czech-American TV John Honner.

Webové stránky Ministerstva vnitra odkazují na veřejné sbírky uspořádané na pomoc lidem postiženým povodněmi. Češi žijící v zahraničí si tak mohou zvolit jeden z mnoha ověřených účtů, na který je možné zaslat finanční podporu.

Czech-American TV

Czech-American TV je nekomerční vzdělávací televize, která už téměř deset let vysílá dokumentární pořady o českých regionech a kultuře. To přispívá nejen ke zviditelňování českých regionů a jejich turisticky atraktivních destinací, ale i k osvětě českého kulturního dědictví. Televizi sleduje přes 2,5 milionů domácnosti na kabelové televizi v USA a přes 100 tisíc diváků z celého světa na internetu.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace