Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je to řehole, ale dobrý pocit přebíjí únavu, říká senátor Veleba, který na Vysočině kandiduje na hejtmana. Jeho Traktor Zetor tour 78 má za sebou kolem tří tisíc kilometrů

06.10.2016
Je to řehole, ale dobrý pocit přebíjí únavu, říká senátor Veleba, který na Vysočině kandiduje na hejtmana. Jeho Traktor Zetor tour 78 má za sebou kolem tří tisíc kilometrů

Foto: Archiv J. Veleby

Popisek: Jan Veleba ve svém traktoru.

Svoji předvolební „Traktor Zetor tour 78" ukončil včera senátor Jan Veleba.

Ptali se mě i Romové...

Za 23 dnů urazil traktor více jak tři tisíce kilometrů. Za každého počasí jsme projeli ,křížem krážem´ celou Vysočinu. Potkávali lidi nezaměstnané, v důchodu, nemocné, ale i živnostníky a podnikatele. Se všemi jsme se zastavili a probrali starosti jak jejich soukromé a pracovní, tak aktuální stav naší krásné země. Mnohdy jste se na nás obraceli i s prosbami o pomoc, a tak se budeme snažit i svému slovu dostát, i když někdy je to o podpoře státní, ne té nižší, soukromé," vzkazuje veřejnosti Velebův tým.

Celkově jste zhruba urazili 2714 km traktorem a dalších pár stovek kilometrů navíc auty. V traktoru jste strávili, včetně doprovodného auta, 23 dnů a 198 pracovních hodin plus nějaké ty hodiny mimo. 

A co říká sám lídr? „Potkávám mnoho lidí, hovořím s nimi a jejich reakce jsou vesměs pozitivní. Nejčastěji vypráví o svých konkrétních problémech, chtějí se svěřit, ale také se hodně ptají. Hlavně na to, když budeme mít volební úspěch, tak co pro ně uděláme. Ptali se mě na to i třeba Romové ve Žďáru nad Sázavou a v Jihlavě. Stejnou otázku mně položil docela slušně vypadající bezdomovec v Třebíči, který za mnou sám přišel před nákupním centrem," prozradil a pokračoval: 

„Hodně často se na mne lidé obracejí s prosbami o pomoc při vyřízení osobních věcí. Na co ale reagují lidé všude, tak to jsou výzvy, aby se něco udělalo proti útokům na prezidenta. Časté jsou stesky zemědělců na velmi nízké výkupní ceny mléka a obilí. Prožívám ale také situace humorné. Při vjezdu do vesnice hraje z tlampače na vleku úvodní orchestrální melodie slavných Troškových filmů Seno, slunce, jejímž autorem je Karel Wágner. Při průjezdu jednou vesnicí u Hrotovic za mnou vyběhl starší muž s dvěma vypnutými králičími kožkami v domnění, že jede sběrna kůží…"

Jan Veleba s příznivci.

Projet Vysočinu autem, paráda, za pár dní je hotovo. Projet Vysočinu na traktoru Zetor Crystal 160, ještě větší paráda, ale únava, při které bolí celé tělo. Svého rozhodnutí, že to udělám, vůbec nelituji. Nemůžete totiž poznat tento opravdu krásný kraj se 704 vesnicemi a osobitými, ale dobrými lidmi, lépe," zhodnotil celou akci sám Veleba.

Tyhle silnice, to není žádný med

Vysočina je nádherný kout naší země. Kraj s bohatstvím půdy, lesů a vody, kraj příjemných a pracovitých lidí a také kraj spjatý s jmény velikánů našich dějin – například s Karlem Havlíčkem Borovským nebo Janem Žižkou. Vysočina je ale i kraj památek světového kulturního dědictví UNESCO – Zelená hora, náměstí v Telči, Židovské město v Třebíči, základů národního písemnictví – Bible Kralická," připomíná dále vlastenecky senátor Jan Veleba. 

Původní plán 19 etap byl vzhledem k velmi dobrým odezvám prodloužen. Je to ale řehole, v osm ráno start, kolem osmnácté dojezd, ale dobrý pocit přebíjí únavu. Jet po velmi často špatných sliničkách třídy třídy až 100 kilometrů denně plus na o trochu lepších dvojkách, tak to opravdu není žádný med," zní závěrečná slova.

A ještě poslední postřeh: Nejlepší a bezprostřední reakce při průjezdu zaznamenávám od mladých lidí a to je dobré znamení. Sečteno a podtrženo řečeno parodií slov klasika ´tento způsob volební kampaně zdá se být poněkud spíše vyhovující´."

Celkem v 11 krajích v letošních krajských volbách s výjimkou Zlínského a Pardubického kraje kandiduje Strana Práv Občanů v koalici s hnutím Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD).

Předseda SPO Jan Veleba a jeho videopozvánka k volbám:

Předseda SPO Jan Veleba a jeho videopozvánka k volbám

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lucie Bartoš