Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nemocnice v krachu! Kraj hledá krizového manažera

10.05.2013
Nemocnice v krachu! Kraj hledá krizového manažera

Autor: archiv

Popisek: Nemocnice Třebíč

Nemocnici Třebíč pomalu krachuje. Teď vedení Kraje Vysočina hledá krizového manažera, který pomůže dostat špitál z dluhů a problémů. Kvůli špatnému hospodaření už minulý týden rada odvolala ředitele a teď se snaží co nejdřív chod nemocnice stabilizovat.

Rada kraje nařídila provést důkladnou kontrolu hospodaření v třebíčské nemocnici. Výsledky chce mít do konce května. Ztráta se zatím odhaduje na více než 80 milionů korun.

„Nyní je samozřejmě nutné najít za odvolaného ředitele náhradu, krizového manažera.  Udělám všechny podpůrné záležitosti, ale zachránit nemocnici mohou pouze její zaměstnanci a ti, kdo přilákají pacienty a zvýší důvěru v nemocnici," řekl pro Krajské listy hejtman Jiří Běhounek (ČSSD).

Mezi zaměstnanci vládne nejistota. Myslí si, že v květnu nedostanou celou dubnovou výplatu, a bojí se i dalšího propouštění.

„O dalších personálních změnách se neuvažuje, naopak nyní je potřeba lidi v této nemocnici uklidnit. Ujištění vedení kraje je takové, že nemocnice bude žít dál," říká Jiří Kucharský, zastupující ředitel Nemocnice Třebíč.

Rozhodnou zastupitelé o půjčce?

Zastupitelé kraje Vysočina budou příští úterý také schvalovat poskytnutí 30milionového kontokorentního úvěru. Podle Běhounka je to jeden z kroků, kterým se kraj snaží nemocnici stabilizovat.

Odvolaný ředitel Leoš Dostál svoje hospodaření hájí, podle něj se na špatných ekonomických výsledcích podepsaly hlavně snížené platby od pojišťoven a také velká ztráta z předchozích let.

„O desítky milionů jsme snížili úroveň materiálových nákladů, o desítky milionů jsme snížili platby za nakupované služby," říká Dostál.

 Zastupující vedení třebíčské nemocnice slibuje, že současné problémy se na chodu oddělení v žádném případě neprojeví. Plánované operace ani další lékařské zákroky by se rušit neměly.

Vedení kraje jen chce, aby se situace stabilizovala. Krizový manažer nemusí být lékař, ale dobrý ekonom, který pomůže dát špitál dohromady. Jinak by skutečně hrozily velké problémy. Především pro pacienty by to znamenalo problémy. A to nechce ani zastupující ředitel, ani kraj.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace