Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hejtman Běhounek: Nebylo a není mým úkolem být u všeho. Jednotlivec nezmůže sám nic, zato sedět na více židlích je celkem výhodné

29.11.2015
Hejtman Běhounek: Nebylo a není mým úkolem být u všeho. Jednotlivec nezmůže sám nic, zato sedět na více židlích je celkem výhodné

Autor: Archiv KL

Popisek: Jiří Běhounek

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se v adventním období rozhodl ohlédnout za uplynulým obdobím. Jako občan, hejtman, poslanec i lékař... Jednotlivec prý nezmůže sám vůbec nic, uvádí mimo jiné.

Symbolická sedmička

Konec roku je podle hejtmana Běhounka vhodnou příležitostí k ohlédnutí za uplynulým obdobím. „Pro mne je i příležitostí k připomenutí, že uzavírám sedmý rok, který jsem prožil ve funkci hejtmana. Jestliže se zamýšlím nad tím, co se za dobu mé služby Vysočině jak tu práci vnímám povedlo, musím zdůraznit především, že vše je zásluhou i celého týmu mých spolupracovníků. Nebylo a není mým úkolem být u všeho," říká hejtman.

Vysvětluje to dále tak, že jako u každé politické funkce jde o to vybudovat schopný tým a vést ho tím správným směrem. Jednotlivec nezmůže sám nic.

Jako občan, hejtman, poslanec i lékař 

Jsem rád, že mám kolem sebe mnoho pracovitých lidí, díky nimž je náš kraj v mnoha oborech uznávaným regionem. Je to zásluhou našeho týmu včetně starostů a zastupitelů i samotných občanů," pokračuje.

Díky tomu si prý může dovolit pracovat pro Vysočinu ze širšího záběru. Jako občan a hejtman i jako lékař znám radosti, starosti a také potřeby obyvatel kraje. Jako poslanec mohu ve sněmovně i při jednáních s ministry a dalšími úřady dosáhnout pro svůj kraj ještě více, než jako hejtman. A skloubení těchto obou rovin je velmi efektivní, i když náročné na čas a celkové pracovní nasazení," uvádí plusy, které spatřil v uplynulém období na tom, že "sedí na více židlích".

Setkat se s horolezcem je fajn...

Jedním z potěšení jeho práce je poznávání pozoruhodných osobností, se kterými se setkává. Letos jsme už poosmé deset z nich odměnili medailemi Kraje Vysočina. Tyto osobnosti jsou součástí historie našeho kraje, velmi si jich vážím. Připomenu alespoň dva z nich, kteří obdrželi nejvyšší ocenění – kamennou medaili Kraje Vysočina. Radek Jaroš je jedním z nejuznávanějších světových horolezců. Jako dosud jediný z českých lezců zdolal již všech čtrnáct osmitisícových vrcholů světa. Zároveň je to skromný a férový člověk, pevně ukotvený ve svém zázemí na Vysočině. Pavel Sukdolák patří k našim nejvýznamnějším grafikům druhé poloviny 20. století. Je zosobněním introvertního umělce, který se sám příliš neprosazuje a nechává za sebe hovořit hlavně vlastní tvorbu," popisuje dva muže.

Právě teď začíná advent – doba předvánoční, jež je časem rozjímání a očekávání příjemných setkání celých rodin. Jak jej prožívá? Na to se těšíme. Už adventní období bylo v křesťanském světě vždy jakýmsi zklidněním, přípravou na duchovní svátky. To je v osobním životě každého z nás potřebné. Kdekdo si stěžuje na předvánoční shon, na nervozitu z blížících se Vánoc. Přitom je na nás, jaké si toto krásné a neopakovatelné období předvánoční a vánoční uděláme," přemítá a dodává na závěr, že advent má podle jeho mínění svůj rozměr a smysl nejen pro věřící.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .cz');.

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace